21. duben 2018
Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Zbavte se mravenců jednou provždy! Pomůžou osvědčené triky našich babiček

/
 • Mravencům se nejvíc líbí tam, kde mohou získat něco k snědku.
  Mravencům se nejvíc líbí tam, kde mohou získat něco k snědku. (shutterstock.com)
  4. července 2016 ● 06:00
   

  Nepříjemný hmyz trápí nejednu domácnost. V paneláku jsou to drobní "faraoni", v domku zase mravenci ze zahrady. Všichni mají ale jedno společné. Dokáží pořádně znepříjemnit život. Jakmile se k vám totiž jednou nastěhují, není snadné je dostat pryč. Zvlášť pokud si nechcete byt zamořit chemií. Naše babičky si ale věděly rady.

 • 1.

  Ocet jim nevoní

  ...

   

  Čpavou tekutinu mravenci vůbec nemají v oblibě. Zkuste proto čas od času vytřít kuchyň vodou s přidaným octem. A pokud to nepomůže, zaměřte se přímo na místa, kudy si to pravidelně štrádují. Cestičky jim přetřete hadrem namočeným do neředěného octa. Platí totiž, že čím větší koncentrace, tím lépe. Ocet také můžete nalít do rozprašovače a inkriminovaná místa s ním postříkat. Udělejte to radši ale před tím, než půjdete třeba někam ven. Než se vrátíte, nepříjemný odér vyprchá.

 • 2.

  Kypřící prášek nesnášejí

  ...

   

  Účinný je i "obyčejný" kypřicí prášek do pečiva, který má každá kuchařka hned po ruce. Ten obsahuje jedlou sodu a kyselé soli, které s ní reagují. Stačí vzít jeden nebo víc sáčků podle potřeby a obsahem posypat jak cestičky, tak díry, odkud  je vidíte vylézat. Brzy po nich nebude ani památky.

 • 3.

  Dopřejte jim pravého českého

  káva

   

  Pokud pijete klasickou kávu, logr nevylévejte a nasušte si ho. Nejen že vám pomůže umýt nádobí a zbavit se nepříjemného zápachu v lednici, ale zatočí i s nevítanými návštěvníky. Mravenci silné aroma kávy nesnášejí, takže se raději odstěhují.

 • 4.

  Nakrmte je kvasnicemi

  ...

   

  Když vám po pečení zůstane zbytek z kostky droždí, nenechte ho vyschnout v lednici, ale nakrmte s ním mravence. Ty jeho vůně přitahuje a moc jim chutná. Rozhodně jim ale nedělá dobře. Když ho navíc smícháte s trochou cukru a kypřicího prášku a naservírujete jim ho, můžete si být jisti, že tuhle hostinu nepřežijí.

 • 5.

  Vezměte si na pomoc koření a bylinky

  Mezi koření, které pomáhá spalovat tuky, patří třeba kajenský pepř, skořice nebo kurkuma.

   

  Jak jste se určitě už přesvědčily, mravenci mají opravdu dobře vyvinutý čich. Dokáží vypátrat každou nedostatečně uzavřenou potravinu. Zkuste toho tedy využít ve svůj prospěch. Silně aromatické ingredience, jako jsou například mletá skořice, pepř, pálivá paprika, drcený jalovec, ale i máta nebo třeba majoránka, jim vadí. A to i v poměrně malém množství.

Přidat názor
Počet komentářů: 3

prycsnima:  Jediné co u nás zabralo byl prášek na pečení.funguje to.

(20. 07. 2016 12:59)

prycsnima:  Na němkyni Makrelu Hitlerku asi žádný postřik. Nefunguje. Syrské bílkovinové střiky jí dodávají sílu.

(04. 07. 2016 18:51)

mescalin: mravenci jsou užiteční. najděte postřik na politiky

(04. 07. 2016 06:49)
Zobrazit celou diskusi

Dnešní horoskopy