Zkontrolujte proto zahradu alespoň jednou týdně. Pamatujte na to, že stále zelené okrasné rostliny, jako jsou túje, buxusy a další, je třeba ve dnech, kdy nemrzne, zalévat.
Hlídat je třeba také skalky a trvalkové záhonky. Pokud jste tak už neudělali, zakryjte choulostivé skalničky i trvalky chvojím a dohlédněte, aby je vítr neodvál.

Pozor také na velmi slunečné dny. Choulostivé a exotické rostliny se vyplatí zastínit, aby se předčasně neprobudily. Sluneční svit je jen zdánlivě slabý a střídání tepla a mrazu se může stát pro ně smrtelné.

logo hobbymanie zahrady universal
Autor: Hobbymanie.tv

 Využijte čas a odstraňte zdroje nákazy

 V době, kdy na zahradě není sníh, můžete začít s prořezem uschlých a napadených větví. Z ovocných stromů také otrhejte uschlé plody, při oteplení by se mohly stát zdrojem nákazy. Nezapomeňte také na skalku a pravidelně z ní odstraňujte naváté listí. Skalničky nechrání, ale dusí, nehledě na to, že tlející listy mohou také způsobit nákazu.

Pokud není zahradní skalka pod sněhem, vybírejte naváté listí a odstraňujte zbytky rostlin
Autor: Hobbymanie.tv

 Co s trávníkem? Nebojte se ho i v zimě posekat!

 Sice nás může těšit, že hrozba sněžné plísně je zatím minimální, přesto ani trávníku chybějící sněhová pokrývka nedělá moc dobře. Dávejte pozor, abyste na něj nevstupovali v době, kdy je přemrzlý nebo naopak rozmáčený. Poškodíte ho a na jaře byste si přidali práci s jeho obnovou.

Právě trávník je ale také tak trochu nezmar: Po sérii poměrně teplých dní může začít znovu růst zvláště na místech, kde jste na podzim zakládali nebo dosévali. Co s tím? Nebojte se vytáhnout sekačku a pažit zkraťte. Když by ještě přišel sníh, bude se mu pod ním lépe dýchat.