Plynové pro lenochy

Než se vrhnete na přípravu laskomin, je potřeba se rozhodnout, který druh grilů je pro vás ten pravý. Grily na plyn si oblíbí i ten nejméně aktivní kuchař. Piezo zapalováním zažehnete hořáky jediným stisknutím tlačítka. Když potřebujete, přiklopíte grilované maso nerezovým poklopem, který zajistí rovnoměrnou cirkulaci vzduchu. Co to při grilování znamená? Vysoká teplota stahuje vlákna v mase a šťáva z něj tedy nevytéká ven. Ugrilované maso má pak výrazně lepší chuť, protože je rovnoměrně propečené, šťavnatější a aromatičtější.

Pro milovníky tradiční vůně dřevěného uhlí a rozžhavených uhlíků jsou určeny modely grilů na dřevěné uhlí.
Pro milovníky tradiční vůně dřevěného uhlí a rozžhavených uhlíků jsou určeny modely grilů na dřevěné uhlí.
Autor: Mountfield

Šetří i provoní

Některé modely plynových grilů jsou vybaveny systémem TurboHeating. Ten dokáže ušetřit až 20 % plynu oproti spotřebě ostatních grilů. U moderních grilů najdete celou řadu vychytávek, které grilování promění v příjemnou zábavu. Mají větší počet plynových hořáků, litinovou plotýnku, postranní hořák, gastro misku a nádobu pro odkapávání tuku, zadní mřížku na rozpékání pečiva a postranní odkládací plochy. Ve výbavě mají plynové grily teploměr, takže přesně víte, kdy je správně rozpáleno. Zajímavou vychytávkou poslední doby je Aromaz systém. Jednoduše řečeno  speciální  nerez misky naplníte například vínem, pivem nebo vodou s kořením. Z této směsi se pak uvolňuje aroma, které dodává všemu, co připravujete, lepší a výraznější chuť a vůni.

Zázrak v podobě dvou na oko obyčejných misek. Nalijte víno, nalijte pivo, použijte směs koření – a chuť podle vašich předtsav je na světě!
Zázrak v podobě dvou na oko obyčejných misek. Nalijte víno, nalijte pivo, použijte směs koření – a chuť podle vašich předtsav je na světě!
Autor: Mountfield

Uhlí pro pravověrné

Stále ještě je početná skupina lidí, která by gril na dřevěné uhlí nevyměnila zanic na světě. Není divu, protože i u nich se dá najít spousta vylepšení, která grilování usnadní. Už je nemusíte pracně rozpalovat, protože třeba grily Barbecook jsou vybaveny systémem QuickStart a QuickStop pro snadné zapálení i zhašení uhlíků. Po skončení grilování končí bezpečně ve spodní části komínu v  nádobce s vodou.

Dávno už také neplatí, že grily na dřevěné uhlí neumí grilovat rovnoměrně. Moderní typy mají v noze speciálním ventilačním systém. Ten zajistí správnou cirkulace vzduchu, která zajišťuje ideální teplotu uhlíků pro grilování 600 až  800 °C. Právě to je ta správná teplota pro grilování.

Nerezový gril Brahma 5.2 má 4 hořáky a postranní plotýnku. Vybaven je unikátním systémem Aromaz, díky kterému získají vaše steaky chuť a vůni, jakou si jen vyberete.
Nerezový gril Brahma 5.2 má 4 hořáky a postranní plotýnku. Vybaven je unikátním systémem Aromaz, díky kterému získají vaše steaky chuť a vůni, jakou si jen vyberete.
Autor: Barbecook

Jak se stát mistrem v grilování

*Před prvním grilováním nechte gril dobře vypálit, vyhnete se tak nepříjemnému lepení masa na rošt.

*Maso při grilování nikdy nepropichujte vidličkou, vytekla by z něj šťáva. Mas by pak bylo suché a gril by zbytečně prskal.

*Maso dlouho nenakládejte. Jen ho marinádou nebo olejem potřete, jinak přebytečnou marinádu spálíte a maso může zhořknout nebo dokonce vzplanout.

*Kdo má rád aromatická jídla, měl by zkusit plynové grily s Aromaz systémem, který dokáže i z obyčejného kuřecího masa vykouzlit lákavou delikatesu s neodolatelnou vůní.

*Na správně rozpáleném uhelném grilu maso po kontaktů s roštem zasyčí. Vlákna se při tom rychle zatáhnout a šťáva nevytéká ven. Na plynových grilech  vám správnou chvíli ohlídá teploměr, na kterém by mělo být přes 200 °C.

*Ryby se vám nerozpadnou ani nepřilepí na rošt, když je uchytíte na grilovací mřížce. Když ji nemáte, rybu opakovaně rychle podeberte a znovu položte.. Vytvoří se na ní povlak a maso už se nepřilepí.

* Po skončení grilování nezalévejte gril na dřevné uhlí vodou. Při rychlé změně teploty může popraskat. Kdo má rád grilování na dřevěném uhlí, měl by sáhnout po grilu se systémem QuickStart  a QuickStop, které zajistí rozpálení grilu v několika vteřinách a rychlé zhašení žhavého uhlí. Není proto třeba mít obavy, že se kolem pobíhající děti popálí o ještě žhavé uhlíky.

*Pro větší rodiny nebo společnosti se lépe hodí větší plynové grily s odkládacími plochami, postranními hořáky a mřížkou a rozpékání pečiva, na kterých se dá zároveň hodně jídla grilovat a přihřívat již dříve připravené. Připravíte tak i křupavé pečivo a udržíte již ugrilované maso stále teplé.

*Nikdy negrilujte zbytečně tlusté kusy masa. Mnohem rychleji a lépe se vám propečou  plátky do tloušťky dvou centimetrů.

*Velmi oblíbené jsou plynové grily se zadním ohřevem – připraví pro vás křupavé pečivo a můžete si zde také odložit již ugrilované maso, které tak nevychladne.

*Ani nejčistotnější hospodyňka by neměla gril mýt moc často a vůbec nikdy jarem. Na očistu používejte jen speciální kartáč. Na grilovací mřížce by měl být povlak vzniklý při předchozím grilování,  aby se maso nepřipalovalo.

Fotogalerie
3 fotografie