27. červenec 2017
Svátek slaví Věroslav, zítra Viktor
DISKUSE K ČLÁNKU

prycsnima:sedy papir zmackat a udelat z neho falesne vosi hnizdo (velikost jako pstrosi vejce).zavesit tam kde vosy mit nechcete.vosa si k cizimu hnizdu a jeho okoli netrufne .osvedceno.

(06. 08. 2015 01:03)

ninga:to me zaujalo, dik za tip! vyzkousim

(08. 08. 2015 17:18)

honza54:hodil jsem na hnízdo trenýrky a to byl jejich konec

(05. 08. 2015 18:10)

tomlk007:chudáci vosy,to by zabilo i tchoře

(06. 08. 2015 15:31)

zada:Je mi líto, že někteří vůbec nepochopili o čem píšu v diskuzi. Vosy nejsou mrchy, to je většinou člověk.... bohužel. Samozřejmě, že alergik se má chovat tak jak má, ale to přeci ví i když nejsou přemnoženy a je jedna vosa "na 100 km". Jinak jsou i síťky na okna, večer vosy téměř nelítají, vím to, chovám včely a v této době je i krmím, pouze když rozsvítíte tak samozřejmě je světlo přivábí. No a té paní co pije víno, tak té asi radit nemohu, neboť má již ročník určitě nad 18 let....
Hnízdo se má likvidovat - pokud je v blízkosti obydlí nebo by obtěžovalo, dokud je pouze matka, ta odlétne a postaví si hnízdo jinde. Pokud někdo chodí věšet prádlo a celou dobu tomu nevěnuje pozornost tak ať si nestěžuje a "zachraňuje" život svým bližním , na to se nedá nic jiné říct. Na kočárky patří síťky, na jídlo taky.Malé děti chráníme svoji přítomností, že! Ale jsme snad lidé moudří a šlechetní. A děti by se měly naučit jak s hmyzem zacházet. Asi mohu být pyšný, ale mé vnučky od svých 4 let (té jedné jsou teprve 4),se nebojí ani včel ani vos ani sršňů, nebojí se ani hada, pavouka a brouka. Vědí co mají udělat a čemu se vyhnout a hlavně jak se ošetřit kdyby něco....Ale to je o výchově a pokoře....s tabletem od rodičů(aby byl od nich klid) na tohle nikdy nepřijdou. Myslím, že dneska lidem vadí všechno, dříve byla vesnice samý zpěv (od rána kohout, pes, kachny, husy, slepice i holuby) dneska by vás většinu ranila mrtvice kdyby kohout ve 4 ráno v sobotu zazpíval... a vo tom to je. Jinak pro alergiky - je to věc "stresu", můj "městský" vnuk měl alergii snad na všechno , do doby než přišel na prázdniny v 1 tř.ke mně. Psi, kočky, slepice, špinavej až za ušima - jeho matku málem ranila mrtvice - ovšem kluk je najednou zdráv - alergikem už není!!! Alergickej jsem taky .... na blbý, nezodpovědný a zlý lidi. Přeju vám všem krásné léto...a hlavně, nemít strach to každý zvíře i hmyz pozná a pak si na vás smlsne ,jo a nepijte z plechovek, vosa tam může vlézt a to je pak teprve tanec..

(05. 08. 2015 17:28)

jardavozembouch:jasne, ja vas chapu. mam prirodu rad, jak jsem psal - mouchu neplacnu, ani tu vosu, kdyz kolem bzici. ale fakt z toho anafylaktickeho mam strach, uz jsem jeden zazil.
jinak na chate jsem mel nekolik vosich hnizd, byly v kulne pod strechou, kam nebylo videt ani hnizdo, natoz pak matku. az kdyz jich kolem nas poletovalo hejno, tak jsme to sli prohledat.
totez se tyka i pud apod. ne kazdy chodi dvakrat denne kontrolovat pudu...
jinak venku zasadne nepiju nic, leda vodu z lahve, sladke napoje a pivo vubec ne. nejsem cvok. navic na plechovkach s napoji jsou mysi houna a podobne laskominy, dekuji, nechci. co chci, to si koupim a doma v poklidu vypiju, pokud kolem zrovna nebzuci hejno vos

(05. 08. 2015 17:45)

ruudazvostravy:Asy je na to nejlepčý vistrčyt na ně holou pr*del.Voni pochopjej,že nejsou výtaný a pudou vo dům dál.Hlavně se doporučuje votstranit předem kaštany a přýpadný ho*una,na to je tendle hmiz totiš alergyckej.

(05. 08. 2015 16:10)

generis:Mohu doporučit řešení pomocí hubícího spreje s podchlazovacím účinkem který se prodává jako "Hasičák". Působí velice rychle a pokud si zakoupíte větší balení (menší se rychle vyprázdní) které má spolehlivý dosah 2-3 metry většinou Vám postačí jeden večerní postřik (v nižších teplotách nejsou vosy tak aktivní). Pokud se vosy usídlí v nebezpečné blízkosti je takováto obrana možným řešením.

(05. 08. 2015 14:17)

mandelinka2014: <ZADA> Tak když je nemam ničit tak mi poraďte pane chytrý jak se jich zbavit když mám ve střeše rodinného domu hnízdo o velikosti tisícovky vos, když je teda nemam zabijet... Mam doma 15 měsíční dítě a do svého hnízda litaji kolem okem mého syna..Mimo to musím kolem jejich hnízda chodit na sušák na prádlo. . A jelikož jsme alergičtí tak by nás to i zabilo... tak raději mam je nechat žit a my máme jako riskovat ze nás popichaji a mužem i umrit.. ale vosy ať ziju dal??? I kdyby byly poslední na světě život Můj a mého syna opravdu riskovat nebudu...

(05. 08. 2015 12:56)

frnduskova: Včera večer jsem seděla s vínem na terase a co ty mrchy dělaly, to jsem nezažila. Odehnat se vůbec nedaly, už po příletu byly hrozně agresivní a to mají na vedlejších zahradách a sadech spoustu dozrávajícího ovoce - švestky, mirabelky atd. Takže jdu vyrábět past podle toho příhodně napsaného článku. Nebo si pozvu vševěda Zadu - viz. diskuse

(05. 08. 2015 09:52)

zada:Neničte vosy ani včely.Byly tady dřív než lidstvo jak to vypadá lidstvo skončí určitě dřív. Vosu odeženete rukou, mávnutím, vosa není útočná, ani sršeň. Momentálně mají hlad (včely pokud včelař nekrmí po vymedování) a vosy nemají přírodní "jídlo". Na stoly venku si zbytečně nedávejte jídla, která vosám "voní". Veškeré lapače a spreje jsou jen týráním hmyzu. Naopak jim dopřejde někde v koutu zahrady něco dobrého a ony se tam slétnou a nebudou obtěžovat. Je to taky nebaví, ale hlad je hlad a výchova další generace je důležitější. Případné píchnutí namažte octem a nedělejte z toho vědu. Pokud nejste alergik na vosí píchnutí je to jen pro vaše zdraví. Pokud jste alergici tak se vyhněte vůbec jídlu venku.
Bez vos, včel a i těch sršní bychom neměli šanci přežít ani jeden rok. Opylování je dnes tak důležité pro lidstvo, možná důležitější než výroba medu od včel. Buďme tolerantní k přírodě, nemučmě je v nějkých pet lahvích, ani nám by se to nelíbilo, umřít tak krutou smrtí.
Ten kdo psal tenhle článek je člověk který píše jen za prachy.....a sám nebývale útočí proti přírodě a vyvolává poplašnou zprávu už jen názvem článku.
Žij a nech žít, tak zní zákon přírody. Neútočí, mají hlad......věřte, že běženci jsou horší......ti se odehnat nedají a až zaútočí budeme o hlavu kratší anezbyde nám nic. VOsa nám nic nebere jen kousek "žvance" aby nakrmila mladý....... zdar všem kdo mají rádi přírodu!!!!!

(05. 08. 2015 09:39)

henryj:"ZADA",s tvými radami mě můžeš líbat na konci zad

(05. 08. 2015 16:41)

jardavozembouch:reknete to alergikum. nemam zajem hubit vosy ani vcely, ani cokoli jineho, ale bydlim v panelaku a ty pichlave bestie proste naletavaji neustale do bytu. take potrebuji vyvetrat v tomto pocasi. jednu vyzenu, deset jich prileti. jsem alergik a nehodlam se udusit pri anafylaktickem soku jen proto, ze tu vosy byly driv. sorry. jinak jsem mirumilovny clovek, ani tu mouchu neplacnu, ale vyzenu ven, ale toto je fakt prilis.

(05. 08. 2015 15:53)

tomlk007: Konečně normální názor.

(05. 08. 2015 10:39)

tramping:Taky plně souhlasím s tímto názorem !!!

(05. 08. 2015 10:44)

Dnešní horoskopy