20. červenec 2018
Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav
DISKUSE K ČLÁNKU


e.44:radama nestačím kroutit hlavou. Plátky hub na sušení 4mm siné? To by mě babička, když mě to kdysi učila, pěkně hnala, kdybych krájela takové fláky. Cokoliv nad 2 mm je moc silné.
A proč vyndavat namočené sušené houby z vody a vymačkávat je, když se stejně používají jen do polévky a omáčky, kam bych podle rady měla vodu z hub nakonec stejně nalít. Nevidím žádný problém v tom, nalít tam rovnou houby i s vodou. A namáčet sušené houby jen 30min. je strašně málo, to pak nejsou houby, ale podešve. Ideální je , když jsou houby namočené den předem.

(20. 08. 2010 02:10)

mujboze:
16. Housenky usušte také. Jsou jen houba, přeměněná ve vzácnou bílkovinu. V polévce navíc osvěží jak vzhledem tak chutí.

17. Nejste-li si houbou jisti, smíchejte ji s konzervou pro svého miláčka pejska nebo kočičku. Veterinář je levnější než kterákoliv rakev.

18. Jiná možnost - usušíte-li každou i neznámou houbu. Pošlete ji ve sklenici s mašlí a s nápisem: Milé tetě Božence k Vánocům. Přesvědčte se ale předem, jestli na Vás nezapomněla se závětí.

19. Sušené lysohlávky rozdrťte na prach a dejte do polévky své nové známosti. Podělte se pak s námi o dalším průběhu večera.

mykolog
M. Bože

(20. 08. 2010 00:33)

Dnešní horoskopy