Všude bláto, zbytky spadaného listí, zacákaná fasáda i plot od projíždějících aut. Můžete to řešit postaru, tedy s kbelíkem, smetákem, hadrem a s hadicí. Ale není jednodušší si pořídit tlakový čistič? Ten tuhle nevábnou práci udělá za vás skoro sám a navíc ještě ušetříte spoustu vody.

Tlakový čistič uklidí všechno

 Vysokotlaký čistič SENCORSHW 3001, cena 1499 Kč (Hobbyman.cz)
Jak takový tlakový čistič vlastně funguje? Dokáže stlačit proud vody do tenkého paprsku, který pronikne i tam, kam byste se s běžnými pomůckami pro úklid jinak nedostali. Můžete s ním tedy nejen „zametat“ dlažbu a schody, ale vysokotlaký čistič vyžene špínu i ze spár mezi dlaždicemi a odstraní ji i z těžko přístupných zákoutí nebo z fasády.Při práci také určitě oceníte, kolik s vysokotlakým čističem ušetříte za vodu. Ve srovnání s „gruntováním“ běžnou zahradní hadicí ji totiž vysokotlaký čistič spotřebuje o 80% méně! A to už je znát…

Kde vysokotlaký čistič pořídit nejvýhodněji?

Sada Vysokotlaký čistič a nástavec rotační kartáč
S až 20% slevou  pořídíte kvalitní a výkonný tlakový čistič, pokud si ho objednáte na hobbyman.cz. Například vysokotlaký čistič SENCOR SHW 4001má příkon 1400W, nízkou hlučnost a termostat zabraňující přehřátí motoru. Pistole je s funkcí START/STOP a aretací chodu. Je vybavený odnímatelným pracovním nástavcem  s integrovanou tryskou, třípístovým čerpadlem , má 2 parkovací polohy pro pistoli s nasazeným nástavcem. (Cena 1 999 Kč - Hobbyman.cz.  Pokud si k němu přikoupíte i rotační kartáč, dáte za celou sadu jen 2 290 Kč).

Ponorné čerpadlo nejen na čistou vodu

Čerpadlo Fieldmann na čistou i kalovou vodu
Dalším univerzálním pomocníkem, který bude k užitku po celý rok, je ponorné čerpadlo. Poslouží například v  případě, kdy budete potřebovat odčerpat vodu ze sklepa. Že není zrovna nečistší? Nevadí, na Hobbyman.cz najdete mj. čerpadlo Fieldmann FVC 2001-EC. To si poradí s nečistotami až do průměru 5 mm. Budete ho moci využít třebai  při zavlažování zahrady. Voda z vodovodu je drahá, takže můžete k zlévání použít tu dešťovou.  Dá se použít po připojení hadice i k opláchnutí dlažby.

Větve z prořezu nepalte, patří do drtiče!

Pokud chcete likvidovat větve a mlází tak, že je spálíte, zbude z nich vlastně jenom nepříliš užitečný popel. Přitom větve proměníte s pomocí drtiče zahradního odpadu ve výborný mulčovací materiál (cena kupovaného mulče se přitom v obchodech pohybuje kolem 100 Kč za 50 l). Ten můžete využít například jako skvělý základ pro kompost. A pokud s ním obsypete  půdu kolem růží a okrasných dřevin, nebo ho použijete na cestičky mezi záhony či ve skalce, zamezíte nežádoucímu prorůstání plevele. Náš tip: v e-shopu Hobbyman.cz pořídíte kvaltiní zahradní drtič BOSCH AXT Rapid 2000 jen za 6 342 korun.

Fotogalerie
6 fotografií