Klasika na uhlí

Pokud dáváte přednost původnímu způsobu grilování – totiž nad otevřeným ohništěm s řeřavým dřevěným uhlím nebo briketami, vyberte si gril na dřevěné uhlí. Má své výhody, hlavně specifickou vůni a chuť pokrmů, které na jiných druzích grilu prostě nedocílíte, většinou i nižší pořizovací cenu, ale i nedostatky. Mezi ty druhé patří zápach ohně, který nemusí být po chuti vašim sousedům, ze stravovacího hlediska fakt, že u většiny grilů odtéká tuk z masa přímo do ohniště, kde se vypaluje, případně i připálené zčernalé okraje masa, osahující karcinogenní látky, které škodí organismu. Jak tomu předejít? Maso důkladně naložte do marinády a při grilování dejte na rošt ještě grilovaní misku nebo tácek a v nich pak pokrm připravte. Jako palivo doporučujeme dřevěné uhlí a brikety určené přímo ke grilování, v žádném případě nepoužívejte zbytky dřeva, mnohdy napuštěného barvami nebo laky. Vyhněte se levným grilům z nekvalitních materiálů a dejte přednost výrobkům vybaveným polohovatelným roštem, poklopem a regulací přívodu vzduchu. Takové grily lze využít i pro nepřímé grilování – proces připomíná pečení v horkovzdušné troubě, připravují se větší porce masa, celá drůbež, které byste na obyčejném grilu spálili.

Klasický gril na dřevěné uhlí je stále velmi populární.
Klasický gril na dřevěné uhlí je stále velmi populární.
Autor: Shutterstock.com
Plynové s kameny i bez

Velký boom zažívají v posledních letech plynové grily, které pohání propan butan z bomby. Jednoduše se obsluhují (většinou disponují piezo zapalovačem a lehce se i reguluje jejich výkon), většina z nich umí přímé i nepřímé grilování. Vybrat si můžete některý lávový gril (nad hořákem jsou rozmístěny lávové kameny, které se zahřejí na vysokou teplotu a ugrilují pokrm, navíc dokážou vstřebat odkapávající tuk a brání vzniku škodlivých látek), případně kontaktní gril (grilovací litinový tál nebo kamenná deska jsou zespodu přímo ohřívány plynovým hořákem), nebo RBS grily, kde hořáky jsou umístěny na bocích grilovací vany, a přebytečný tuk stéká do odkapávací misky.

Na elektrickém grilu můžete maso připravovat celý rok.
Na elektrickém grilu můžete maso připravovat celý rok.
Autor: Shutterstock.com
Elektřina po celý rok

Grilujete rádi po celý rok? Pořiďte si elektrický gril, který se uplatní v uzavřených místnostech i na zahradě. Jedinou nevýhodou je jeho uplatnění pouze v dosahu elektrické zásuvky. Přístroje bývají menší, většinou se jedná o stolní provedení. Kromě klasických grilů, kde je nad topnou spirálou umístěn grilovací rošt, můžete mít i kontaktní gril (maso se zavře do přístroje a peče z obou stran), případně grily kombinované s další funkcí – například s pánvičkami na přípravu raclette. Obecně jsou elektrické grily nejlepší ze zdravotního hlediska: tuk stéká do odkapávací misky, maso ale bývá sušší bez charakteristické vůně klasického grilu.