Ochrannou známku „SVATOMARTINSKÉ“ vlastní Vinařský fond. Tuto grafickou známku se svatým Martinem na koni smějí nosit pouze produkty vinařů registrovaných v České republice, které před uvedením na trh, což je 11. 11., splní daná kritéria a projdou hodnocením nezávislé komise složené z vinařských odborníků, sommelierů a uznávaných degustátorů. Tím je zaručena kvalita mladého vína. Letos ze všech přihlášených vín prošlo 340 vzorků. Nejvíc zastoupené je Műller Thurgau, z červených pak Modrý Portugal a Svatovavřinecké.

Nejvíce Svatomartinských vín je odrůda Műller Thurgau.
Nejvíce Svatomartinských vín je odrůda Műller Thurgau.
Autor: Víno Mikulov

Proč na sv. Martina

Zvyk vinařů přiťukávat si na svátek svatého Martina mladými víny u nás byl už za vlády Josefa II., jenže po roce 1948 postupně upadal v zapomnění. Znovu se mladé víno začalo prodávat až v roce 2005. Tehdy se prodalo 125 tisíc lahví. Poslední léta je to kolem dvou milionů. V novodobé historii se víno začíná pít 11. listopadu přesně v 11 hodin. O tom, že musí být mladé víno opravdu kvalitní a zajímavé, svědčí i to, že kdysi bylo pro vinaře jakousi vstupenkou do dalšího roku služby u statkáře.  Tehdy se upekla husa a zapíjela mladým vínem.  Když nebylo dobré, hospodář už vinaře znovu nezaměstnal. A také dnes si vinařské společnosti i drobní vinaři dávají záležet, aby navnadili natěšené konzumenty na nadcházející ročník.

Jaký bude ten letošní?

Vinaři věří, že i tento ročník bude ve znamení jedinečného, aromatického vína. I když jim počasí moc nepřálo. V době, kdy víno dozrávalo a potřebovalo hodně slunce, hodně pršelo. „Já osobně jsem velmi mile překvapen. Letošní svatomartinská mají čistou a rozvinutou ovocnou vůni. Také tělo a pitelnost jsou velice dobré. Vzhledem k vyššímu obsahu kyselin jsou vína z tohoto roku samozřejmě pikantnější a šťavnatá,“ představuje letošní mladá vína František Drahonský, ředitel vinařství Víno Mikulov. Srpnová nepřízeň počasí se podle něj nijak neprojeví na chuťové vyváženosti svatomartinského vína. „U bílého, a především u rosé, bylo zachováno několik gramů zbytkového cukru, abychom vzhledem k vyššímu obsahu kyselin mohli vytvořit lepší harmonii chuti,“ vysvětluje Drahonský.

Vypijte ho do jara

Ať vám chutná svatomartinské víno sebevíc, doma si ho nešetřete. Podle odborníků by se mělo vypít nejpozději do jara. Pak se jeho typické vlastnosti začnou vytrácet.