Prostor Pokoj v podkroví se zkoseným stropem má 13 m2, pro teenagera ani málo, ani moc. Sluníčko sem svítí odpoledne oknem i balkonovými dveřmi.

Problém Martin chtěl v pokoji dost prostoru na ukládání, a to jak pro sportovní věci, tak pro knížky, které budou zřejmě časem přibývat. Muselo se také vyřešit, jak šikovně umístit televizi vedle dveří.

Řešení Do pokoje se vešla velká šatní skříň a doplnily ji jednoduché otevřené police, hlavně na knížky. Ta nejdelší kopíruje celou delší stěnu místnosti. Televizi jsme nepověsili na stěnu, ale postavili na subtilní skříňku vedle dveří.

DŘÍVE Bílý nábytek, který v pokoji zbyl, nechtěli využít. Bílá by byla pro kluka moc romantická. Starou podlahu pokrýval celoplošný koberec.


NYNÍ Vše má v pokoji své logické místo a přitom vzniklo i dost volného prostoru. Odpovídá vkusu dospívajícího kluka.

DŘÍVE V dívčím pokoji stála bílá skříň hned naproti dveřím. Pokoj působil zaplněně už při vstupu, i když ho zvětšovala zrcadla. Na celé ploše staré podlahy ležel červený koberec.


NYNÍ Kombinace žluté a černé nepůsobí dětsky, ale už dospěle, a tak z ní Martin jen tak nevyroste. Kontrast zjemňuje šedá na protilehlé stěně s televizí, pracovním stole a doplňcích na posteli.


DŘÍVE V podkrovním pokoji byl dřív dívčí pokoj s bílým nábytkem. Jednobarevný světlý interiér by k Martinovi vůbec neseděl.

NYNÍ Martinovi se tu bude dobře učit. Má hodně místa na pracovním stole i v kontejneru se zásuvkami po levé ruce.DŘÍVE Pokoj vyplňoval bílý nábytek, na zemi byla nehezká stará podlaha zakrytá kobercem. Všechny stěny byly čistě bílé.


NYNÍ  Podlahu pokrývá nově linoleum s dekorem dřeva. Ladí s ním parapet a práh u balkonových dveří. Žlutou a černou doplňuje šedá.1) Šedý nábytek doplnila šedá barva na zdi – Primalex S 2000-N.
2) Žlutá stěna a police pokoj oživily, nátěry Primalex a Balakryl S 0530-G90Y.
3) Černá jako kontrast k žluté a bílé nepůsobí smutně ani smutečně.
    
Design: Lenka Damová
Foto: Petr Karšulín

Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení

Nové proměny bydlení