Prostor Větší místnost s parketovou podlahou a dvojicí oken, přičemž jedno tvoří balkonové dveře. Prostor je rozčleněn na tři zóny: kuchyňskou, spací a jídelní.

Problém Kuchyňská linka prostor zahlcovala věcmi a zdůrazňovala kuchyňský dojem, neboť byla po celé stěně a zčásti bez dvířek. V jídelní zóně chyběla místa k posezení, spací část působila neuspořádaně a potřebovala osvěžit a sjednotit.

Řešení Linka má nový kabát z březových laťovek, přeskupili jsme horní skříňky, rozšířili možnosti posezení a celkově prostor zpřehlednili. Spací zóna dostala jednoduchý a čistý styl díky textiliím.

DŘÍVE Garsoniéra se rozčlenila do tří zón: kuchyňské, spací a společenské. Regál s policemi v barvě dřeva opticky jako rozhraní nefungoval, kuchyňské zákoutí působilo těžce.


NYNÍ Dispozice se nezměnila. Ale díky soustředění závěsných skříněk do rohu kuchyňské zóny i zásluhou nové linky a díky bílým nátěrům regálu se prostor bytu zpřehlednil.

DŘÍVE Linka bez dvířek působila chaoticky, odhalené předměty v policích na sebe v malém prostoru upoutávaly pozornost. Horní skříňky byly zavěšené v řadě za sebou a opticky zabíraly dost místa.


NYNÍ Kuchyňské zóně vévodí nová linka, která má dřevěnou vizáž. Pokojový dojem zákoutí umocňují také odkládací retro stolek a zdivo s odhalenou texturou místo obkladů za linkou.


DŘÍVE Opěradlo židle ukusovalo cenné místo, nesourodé materiály a barvy navozovaly pocit neuspořádanosti.


NYNÍ Rám postele, lavice i nohy stolu stejně jako povrch kuchyňské linky tvoří kompaktní celek díky propojení s parketami.


DŘÍVE Regál s policemi i kostkovaný přehoz přes postel relaxační zákoutí zatěžovaly a navozovaly pocity tísně.


NYNÍ Zákoutí s postelí působí zklidňujícím a přehledným dojmem. Stačilo ubrat barevného mixu a rozvinout bílý odstín.1) Béžová je barva dřeva, které zde hraje důležitou scelující funkci.
2) Fialovou barvu má potah pohodlného ušáku. Vnáší akcent.
3) Temně šedý až černý odstín má jedna z lavic i přehoz přes postel.

Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení

Nové proměny bydlení