Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 9°C

Jak poznat zkažené vejce, co dělat, aby zelenina neplesnivěla, a další triky fikaných hospodyněk!

/
 • ....
  .... (Shutterstock.com)
  15. března 2016 ● 06:00

  Jsou to maličkosti, ale někdy dokážou zachránit celou večeři. Pomohou vám ušetřit nebo zabrání tomu, aby se potraviny kazily. Některé triky znaly už naše babičky. Co vám v domácnosti usnadní život?

 • 1.

  Čerstvé, nebo zkažené?

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Máte pochyby o tom, zda jsou všechna vejce, která máte v ledničce, v pořádku? Zjistit to můžete jednoduchým testem: vezměte širokou sklenici a nelijte do ní vodu. Když do ní dáte syrové vejce, to zdravé půjde ke dnu a bude na něm ležet. Jak stárne, začne se zvedat špičkou nahoru. Takové vejce se dá ještě jíst. Starší vajíčka začnou plavat směrem k hladině, zcela nepoživatelná plavou nahoře. Taková vejce klidně vyhoďte.

 • 2.

  Lednice a zelenina

  Poznáte, jestli je jídlo ještě zdravé?
  Autor: shutterstock

  Plastové boxy, které v lednici slouží k uskladnění ovoce a zeleniny, jsou praktické, umějí ale také vytvořit báječné prostředí pro plísně. Vystelte dno zásuvek papírovými utěrkami – vsáknou vlhkost z potravin, a plísně to tak budou mít o dost komplikovanější.

 • 3.

  Neplýtvejte citronem

  Horká voda s citronem je skvělá nejen na hubnutí, ale také vám pročistí střeva.
  Autor: Shutterstock.com

  Potřebujete jen pár kapek citronu? Nerozřezávejte ho na polovinu, citron zbytečně rychle vyschne. Citron opláchněte, vezměte špejli, udělejte do něj dírku a vymáčkněte tolik kapek, kolik potřebujete.

 • 4.

  Víc šťávy z ovoce

  Citrusová dieta
  Autor: Shutterstock.com

  Šťáva z citrusových plodů je skvělá bomba pro podporu imunity! Abyste z plodů dostali maximum, poválejte je ve slupce po kuchyňské lince několikrát tam a zpět. Šťáva se tak lépe uvolní.

 • 5.

  Ovadlá zelenina? Žádný problém!

  Ředkvičky
  Autor: profimedia.cz

  Těšili jste se na čerstvý svazek ředkviček, ale než jste se dostali k jejich konzumaci, jsou povadlé a vysušené? Dejte je na chvíli do sklenice s ledovou vodou a plátkem syrové brambory, uvidíte, jak ožijí doslova před očima.

 • 6.

  Jak na čerstvé máslo

  Velkou předností másla je jeho nezaměnitelná chuť a vůně.
  Autor: Foto: Shutterstock, archiv Blesku

  Máte chuť nakoupit máslo, když je ve slevě, ale bojíte se data spotřeby? Máslo ale vydrží v mrazáku až půl roku! Dejte ho jen do vzduchotěsné nádoby, aby nenatáhlo vůni od jiných potravin, které v mrazáku skladujete.

 • 7.

  Přesolená polévka

  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Všichni to známe: polévka je hotova a na poslední chvíli nám ujede ruka se solí. A celá práce je v jednom okamžiku v tahu. Už naše babičky měly v tuto chvíli v záloze několik triků: do polévky vložily na lžičce kostku cukru a nechaly ji v polévce rozpustit. Cukr pohltí nadbytečnou sůl. Celý postup můžete několikrát opakovat.

   

  Dostatek soli do sebe dokážou natáhnout i plátky syrové brambory. Ty nechte v polévce povařit asi 10 minut. Do přesoleného čirého vývaru stačí dát bílek, ten pak povařený zase vyjměte.

 • 8.

  Hrudkovitá sůl

  s
  Autor: profimedia.cz

  Máte doma vlhko a sůl ve slánce se vám "hrudkuje"? Přidejte do ní pár zrníček rýže: ta skvěle absorbuje vodu a sůl zůstane díky ní sypká.

 • 9.

  Žluté banány

  banány
  Autor: profimedia.cz

  Banány nechte v trsu až do chvíle, než je sníte. Oddělené banány hnědnou mnohem rychleji.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy