Škola suché výstavy nabízí laikům zcela zdarma získat základní představu o možnostech sádrokartonu a naučit je základním dovednostem. Fachmanům pak přináší možnost vyzkoušet si nejrůznější finesy sádrokartonářské práce a dál se zdokonalit.

Disciplín bude několik

Škola je rozdělena do osmi dílen, z nichž každá je věnována jiným dovednostem sádrokartonářského řemesla. Bude tak možné si například vyzkoušet montáž sádrokartonu kolem střešních oken. Nebo se poučit, jak budovat rohy, aby ani po letech nic nepraskalo. Správný grif je potřeba si předem vyzkoušet i u úkonů, které jsou na první pohled jednoduché a základní. Jak například přeříznout desku Habito, aniž by se roztřepil povrchový papír? Je to jednoduché, ale musí se vědět jak.

Dílny se dále věnují tmelení, zamezení trhlin a odolnosti proti nárazu nebo montáži podlahy a dalším tématům.

„Materiál mám a znám, ale potřeboval jsem si vylepšit techniku. Rekonstruujeme podkroví a potýkám se s tím, že mi praskají spáry,“ řekl na Škole suché výstavby v Brně pan Václav, který zrovna odcházel z workshopu s názvem Aby kouty nepraskaly, kde byla v hlavní roli páska Easy Flex PRO.

Autor: Rigips

Instruktoři z řad fachmanů

V týmu instruktorů budou i známí odborníci Rigipsu Luboš a Miloš, kteří nevystupují jen ve spotech, ale jsou skutečnými fachmany. „Zaregistrovaným návštěvníkům bude k dispozici celý tým specialistů Rigipsu, kteří vše předvedou a individuálně vysvětlí,“ uvádí k tomu marketingový ředitel společnosti Rigips, Martin Sochor. Skupiny, ve kterých se „vyučuje“, jsou totiž natolik malé, že každý má prostor se zeptat na vše, co ho zajímá a vyzkoušet si náčiní i potřebný materiál.

Plány na rekonstrukce či přestavby má mnoho lidí, a ne každý předem zná všechno. Jak laici, tak odborníci se na školu rádi vrací a někteří přijíždějí i zdaleka. V několika případech se přihlásilo hned víc členů téže rodiny – například otec a syn. Pravidelně se stává, že se něco nového o sádrokartonu chtějí přiučit i dámy. Proto i tentokrát společnost Rigips očekává, že Škola suché výstavby bude nejvýznamnější částí doprovodného programu na veletrhu FOR ARCH v Praze.

Místo a termín konání:

Hala 6, plocha A02

Út 20. 9. – Pá 23. 9.,

10:00 – 18:00

Na nejnovější termín Školy suché výstavby se můžete přihlásit
zde: http://www.rigips.cz/rezervace

Program dílen a podrobné informace najdete
zde: http://www.rigips.cz/skola-suche-vystavby/

Účast je zcela zdarma.