Nebaví vás trávit nekonečný čas uklízením? Dejte pozor na typické chyby, kterými si úklid znepříjemňujete! | Blesk.cz
20. srpen 2019
Svátek slaví Bernard, zítra Johana

Nebaví vás trávit nekonečný čas uklízením? Dejte pozor na typické chyby, kterými si úklid znepříjemňujete!

/
 • (Shutterstock.com)
  12. září 2016 ● 02:00
   

  Při cídění koupelny můžete nadělat spousty škod. Opatrně byste měli zacházet zejména s různými písky, které kvůli své struktuře, mohou nezávratně poškodit zejména akrylátové vany a umyvadla. A stejnou pozornost věnujte i přípravkům, které slibují odstranění vodního kamene z kohoutků. Stačí, aby byl povrch kohoutku nepatrně porušen a chemikálie se dostanou pod jeho povrch a vy se budete muset vyzbrojit na boj s korozemi.

 • 1.

  Nebezpečné plísně

  Autor: Shutterstock.com

  Nezáleží na tom, jestli používáte silné chemické přípravky nebo ekologické prostředky, ani na tom, jak často odvětráváte koupelnu a stále se vám tvoří plísně? Při čištění vany je opravdu důležitým krokem důkladné omytí všech čisticích prostředků. Ty se totiž kvůli působením vyšších teplot a vlhkosti mohou celkem snadno stát potravou pro plísně. Pokud vlastníte čistidla na bázi alkoholu, oplachovat jej nemusíte, tyto prostředky se totiž po několika minutách odpaří zcela samy. Při nekonečném boji s plísněmi vám mohou pomoci také pohlcovače vlhka.

 • 2.

  Jak na oslnivě zářící dlažby?

  Autor: Profimedia

  Nevíte, jak docílit dokonalého lesku vaší podlahy? Řešení je velice jednoduché a nebudete k tomu potřebovat ani drahé čisticí prostředky. Vystačíte si totiž s obyčejným octem a trochou vody a v případě velkých nečistot můžete přidat i lžičku soli. Tento roztok ihned dodá vaší podlaze nedozírný lesk! Pokud vás trápí špína mezi jednotlivými kachličkami, vyčistěte ji kypřícím práškem nebo jedlou sodou. Navlhčete si malý štěteček a kypřicí prášek naneste na znečištěná místa. Nechte 30 minut působit a setřete navlhčeným hadrem. Výsledek vás překvapí!

 • 3.

  Voňavá a dokonale čistá toaleta…

  Autor: Shutterstock.com

  Čištění toalety by mělo začít nanesením vhodného přípravku přímo pod okraj záchodové mísy. Na vnitřek toalety pak vezměte obyčejnou štětku a vodorovné plochy očistěte vlhkým hadříkem, který poté vyhoďte, aby se bakterie dál nemohly rozmnožovat. Povrchy pak umyjte čistou vodou a vytřete do sucha. Nezapomínejte WC štětku pravidelně desinfikovat! Mnoho lidí také zapomíná omývat víko toalety, splachovadlo a v neposlední řadě také kliky od dveří. Zejména na kliky velice často saháte a tak jsou plné bakterií. Určitě tedy není na škodu je jednou za čas pořádně vydrhnout.

 • 4.

  Jak efektivně odstranit vodní kámen

  Autor: Shutterstock.com

  Právě ten se vyskytuje v každé domácnosti. Jak účinně bojovat proti nevzhledným bílým skvrnám? Zaměřte se na jejich pravidelné odstraňování. Vodovodní baterie nedrhněte pískem, octem ani hrubou stranou houbičky – mohlo by dojít k poškození ochranné vrstvy. Dále platí, že baterie by se měly omývat 2-3x týdně. Nemáte tolik času, nebo vám na to nezbývá energie? Po každém použití kohoutku ho vytřete čistým hadříkem do sucha, tím také zabráníte snadnému usazování vodního kamene.

Články odjinud

Dnešní horoskopy