Korpus na adventní věnec můžete zvolit polystyrenový nebo slaměný. Stojí přibližně stejně, slaměný má ale řadu výhod: na pokrytí spotřebujete méně chvojí, protože sláma neprosvítá tolik jako bílý polystyren. Navíc sláma podle tradice k Vánocům patří – jednak připomíná, že se Ježíšek narodil v chlévě, jednak bývala symbolem prosby o dobrou úrodu.

Chvojí na adventní věnec

Chvojí volte určitě jedlové, tisové nebo tújové, to vám déle vydrží. Smrk rychle opadá, a navíc dost píchá. Markéta Keclíková z květinového ateliéru Rosmarino doporučuje nastříhat si větvičky v různých délkách: "Většinu nastříhám v délce asi 10 centimetrů, udělám si pár kratších. Těmi delšími pokrývám korpus na vnější části. Když se dostanu dovnitř, sáhnu po kratších, lépe tam padnou."

Tip: Vázací drátek vždy zasuňte pod jehličky chvojí tak, aby nebyl vidět. Chvojí navazujte v jednom směru tak, aby se překrývalo. Korpusy se dají koupit již pokryté a připravené k výzdobě. Dáte za ně kolem 200 Kč.

Čím ozdobit adventní věnec

Na ozdobu adventního věnce můžete použít vše, co vám přijde pod ruku. Zvolte si ovšem jeden styl a v něm věnec zdobte. "Začněte vždy tím, že umístíte svíčky, protože jsou nejvýraznější prvek," říká Markéta Keclíková. V posledních letech je čím dál tím oblíbenější dát svíčky na jednu stranu věnce a výzdobu na druhou.

Na výzdobu můžete použít cokoliv – sušené pomeranče, zázvor nebo kousky skořice. Jedním z trendů jsou takzvané ledové Vánoce – tedy stříbrné, průhledné a bílé ozdoby. Zdobení v tomto stylu můžete také pořídit převážně z domácích zásob a toho, co dala příroda: hezky vypadají například šišky, oříšky nebo větvičky nastříkané stříbrnou barvou.

Podívejte se na video, jak adventní věnec ozdobit:

Video
délka: 04:01.08
720p 480p 360p 240p

Zdobení adventního věnce Adam Balažoviž

Adventní svíčky nemusí být jen na věnci! Inspirujte se dalšími nnápady v naší fotogalerii:

Fotogalerie
40 fotografií

DOPORUČUJEME