Dnes už svou náklonnost k plavovláskám projevuje v jiné ZOO a pro vyškovské návštěvníky tady mají další speciality, které jiné zahrady nenabízejí .

 Kdo by nevěřil, že domácí zvířata mohou být největším lákadlem, určitě změní názor. V expozici zvané Hanácký statek, který je téměř jako z konce 19. století,

Díky Hanáckému statku děti zjišťují, že krávy fakt nejsou fialové
Díky Hanáckému statku děti zjišťují, že krávy fakt nejsou fialové
se dveře netrhnou. Školní třídy i rodiny si tady mohou „odžít“ pár opravdových hodin na venkově. A jejich děti si určitě nebudou myslet, že kráva je fialová a med je prostě zboží ze shopping parku.

Ovce, kozy, krávy, prasata, osmnáct druhů slepic, koně – všichni jsou nadosah. Do vyškovské stáje patřil svého času i Čaromír, statný koník, který si spolu s Janem Libíčkem zahrál v populární pohádce Tři oříšky pro Popelku.

Lama nebo velbloud? Jinde jsou to také domácí zvířata...

Video
délka: 01:40.00

Vyškovský lemur je posedlý blondýnkami Česká televize Ostrava

Domácí nebo domestikovaná zvířata nejsou ovšem jen věcí moravského venkova. A tak jsou tady třeba lamy, pštrosi, velbloudice a už jednou zmiňované opičky. Všichni ve svém původním prostředí žijí s lidmi a není tomu jinak ani tady. Velbloudice Alima bude už brzy vozit po areálu děti, svou zaslouženou pozornost sklidí i všichni ostatní, včetně kohoutů pěstovaných původně pro zápas v aréně.

Průvodkyně pořadem Ze zoo do zoo herečka Vanda Hybnerová s dcerou ukazují pštrosí vejce
Průvodkyně pořadem Ze zoo do zoo herečka Vanda Hybnerová s dcerou ukazují pštrosí vejce
Autor: Rostislav Šimek, ČT

 „Lemuři útěkáři, Čaromírovi potomci a vůbec celá tahle pestrá domácí parta se těší na své letní návštěvníky,“ říká herečka Vanda Hybnerová v pořadu Ze ZOO do ZOO. Jeho další vydání ze ZOO Parku ve Vyškově uvidíte v sobotu 2.6. na ČT2 v 9:45 hodin.

 

Fotogalerie
8 fotografií