Libuše a Ladislav bydlí v novém bytě necelý rok. Společnost jim dělá rozkošný koucourek Čaky. Ten se však pravděpodobně zamiloval do sousedčiny yorkshirky Betynky. Od jejich seznámení se Libuše s Ladislavem pořádně nevyspali, protože Čaky neustále hlídkuje u dveří a velmi intenzivně mňouká.

Paní Marie žije se svým manželem na vesnici v rodinném domku se čtyřmi malamuty a jedním kocourem. To už je poměrně velké zvířecí komando se spoustou problémů. Tím zásadním je nesnášenlivost fenek Daisi a Queen. Majitelka musí neustále dávat pozor, aby byly oddělené, což samozřejmě není vůbec jednoduché.

Klára přijíždí do Nymburka s tím, že o lásku mezi kocourem a fenkou asi nepůjde. Úkol, který zadala, byl zdánlivě jednoduchý. Nedělat nic a koupit si špunty do uší. Ruda odhalil příčinu nevraživosti obou fen prakticky hned, jak vystoupily z auta. Malamut jako méně domestikované plemeno se chová pudově a není tolik společenský. Vůdcem smečky je ovšem vždycky člověk, který se musí naučit základním komunikačním dovednostem, aby jeho povely ve smečce fungovaly.

Podívejte se už dnes v sobotu 3. 2. v 17:55 na ČT1 na další díl z cyklu Kočka není pes – Zamilovaný Čaky a znepřátelené Queen a Daisi