Touha po zdravém životním stylu včetně rychlé a účinné regenerace organismu, je čím dál silnější i u nás. A pravidelné hydromasáže jsou pro načerpání nových sil ideální. Nehledě na to, že mají i příznivý vliv na různá chronická onemocnění pohybového aparátu a jsou proto i doporučovány i při poúrazové léčbě. Jak si ale miliony blahodárných bublinek dopřávat u sebe doma? Řešením, které volí stále víc lidí, je vlastní vířivka.

V jedné z nejluxusnějších akrylátových vířivek Fiji, vybavené 82 tryskami, chromoterapií, ozonovým generátorem a dalšími vychytávkami, může pohodlně relaxovat i pět osob.
Autor: Mountfield

Jak si vybrat?

Mezi na trhu dostupnými vířivkami jsou samozřejmě rozdíly. A proto bychom při volbě vhodného typu měli dát na radu odborníka. „Moderní vířivky s akrylátovými skořepinami jsou konstruovány a vybaveny tak, že si můžete příjemnou masáž díky desítkám speciálních trysek, užívat v klidu domova. Bez toho, abyste se museli obtěžovat cestováním do nějakých wellness center. Dají se umístit v podstatě na jakoukoliv soukromou zahradu. Třeba k bazénu, na terasu, pod pergolu, k bazénu, do zimní zahrady nebo jen tak do hezkého zahradního zákoutí, “říká  wellness specialista Jakub Nováček z Mountfieldu. S tím, že jedinou podmínkou je blízkost přívodu elektrického proudu. Některým modelům stačí klasická 230 V zásuvka, jiné vyžadují připojení do 400 V svorkovnice. Důležitým kritériem výběru je také kapacita vířivky. Proto bychom si měli dopředu zvážit, kolik asi lidí najednou by se do ní mělo vejít. K dispozici jsou modely i pro 5 osob.

Zajímejte se o výbavu

„Většina moderních akrylátových vířivek pro domácí využití je dnes už srovnatelná a často i lepší než u profesionálních vířivek,“ říká Nováček. A nejde jen o vzhled či ergonomii, ale také o moderní technologie, jimiž jsou vybaveny. Proto bychom se při volbě vířivky měli zajímat, jak výkonná má například topidla, která zajišťují ohřev vody a zda mají dostatečnou vícenásobnou tepelnou izolaci. Taková totiž umí spolehlivě zajistit příjemně teplou lázeň, i když je venku hluboko pod nulou. O kvalitu vody se na bezchlórové bázi ve většině modelů starají ozonové generátory. Jejich úkolem je vytvářet ozón, plyn, který je schopen ve vodě cirkulující ve vířivce už v zárodku likvidovat všechny bakterie a viry. Ozón má zároveň schopnost eliminovat zbytky pleťových a opalovacích krémů, různé mastnoty a tím udržovat vodu křišťálově čistou. Obsluha všech funkcí vířivky by měla být jednoduchá a soustředěná na jednom dotykovém ovládacím panelu.

V době, kdy není vířivka používána, chrání čistotu i teplotu vody odklápěcí termo kryt.
Autor: Mountfield

Zahraje i do ouška

Ve výbavě najdete i takové lahůdky jako je chromoterapie, kdy si lze naprogramovat různobarevné podvodní osvětlení odpovídající momentální náladě. Parádní vychytávkou, kterou mají všechny vyšší modely, je například audiosystém. Příjemným doplňkem může být třeba i fontánka zabudovaná do obruby akrylátové skořepiny. Zejména dětem udělá zurčící pramen vody velkou radost. A díky zabudovaným reproduktorům lze během relaxace poslouchat přímo ve vířivce oblíbenou hudbu přes bluetooth z mobilu nebo tabletu. Co víc si už přát?