Pusťte na něj frézu

S využitím sněhové frézy strávíte odklízením sněhu podle testu až 20x méně času než s lopatou v ruce. Široká nabídka sněhových fréz na trhu čítá skromné modely pro úklid těsného okolí vstupu domu, výkonné stroje pro odklízení cest i ty profesionální do horských podmínek. Dobře tedy před koupí sněhové frézy zvažte, kde a jak často ji budete využívat. Podle toho se liší vybavení, funkce a použité materiály.

Jde vám především o úklid prostoru před vstupem do domu nebo u garáže? Vyberte si sněhovou frézu s tichým elektromotorem. Bude vám pak postačovat jen dosah elektrické zásuvky. Taková fréza má nízkou hmotnost a malé rozměry, díky kterým se skvěle ovládá. Stejně tak nezabere místo ani při uskladnění. Sníh odhazuje do vzdálenosti několika metrů a za sebou nechává čistý povrch. Vpřed se pohybuje sama otáčením pryžového sněhového šneku.

Odhoz sněhu z přístupové cesty hladce zajistí jednostupňová benzinová sněhová fréza Toro Quick Clear CCR 6053 R.
Autor: Mountfield

Na odstranění prašanu z povrchu chodníku nebo dvora poslouží lépe fréza benzinová. Pokud je sníh čerstvý a pohybujete se na pevném povrchu, postačí model s jednostupňovým odhozem sněhu. Se zprovozněním stroje obvykle pomůže elektrický startér a pak se můžete pustit do akce. Lépe řečeno fréza, která je vpřed poháněna otáčením šneku a současně vyhazuje až 900 kg sněhu za minutu otočným tunelem do vzdálenosti několika metrů.

Možná budete ale frézu používat pro již mokrý nebo přemrzlý sníh, na nezpevněných plochách zahrad, rozlehlých plochách parkovišť, nebo dokonce v náročných horských podmínkách. Pak je tu pro vás nabídka fréz s dvoustupňovým systémem odhozu. Jejich pilovitý šnek odřezává a vhání sněhovou hmotu do lopatek kola ventilace odhozového tunelu. Mezi takovými robustními a odolnými stroji najdete i plně profesionální modely pro permanentní nasazení v zimní sezóně.

Velké závěje spolehlivě zdoláte s dvoustupňovou benzinovou frézou Ariens Compact 24 E.
Autor: Mountfield

Odfoukněte ho silou vichřice

Nechcete tahat frézu z garáže kvůli troše prašanu? Sáhněte po lehkém a praktickém AKU fukaru, který se na rozfoukání sněhu z dlažby může hodit. Akumulační technologie jsou tiché, ekologické a úsporné. AKU stroje vyžadují jen minimální údržbu a pohybovat se s nimi můžete samozřejmě bez omezení kabelem od zásuvky. Výkonný AKU fukar, který dosahuje rychlosti vzduchu až 150 km/h, potěší moderním designem a ergonomicky tvarovaným madlem. Výkon lze regulovat ve značném rozsahu, provozní doba na základě toho dosahuje až 60 minut. 

AKU fukar je zkrocenou vichřicí ve vašich službách.
Autor: Mountfield

Trochu pohybu pro zahřátí

Možná pro úklid několika metrů přístupové cesty zvolíte hrablo nebo lopatu. Opravdu lehké hrablo má pracovní část z odolného plastu a šířku záběru 53 cm. Odklízení sněhu s ním půjde snadno a rychle. Větší množství sněhu (nebo hlíny) přemístíte také pomocí lopaty. Nejlépe s hranatou hlavou z kvalitní oceli a ergonomickou násadou, která dobře padne do ruky. Více o těchto produktech najdete na stránce: www.mountfield.cz.

Hrablo na sníh.
Autor: Mountfield

A cesta za sněhovými radovánkami je volná!