Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C
...

Olinka (4 měsíce)

Předchozí profil Další profil
Pozice: 6
Počet hlasů: 300
Finálové hlasování skončilo.
Kočka je v útulku a hledá nového pána
kocicinadeje@centrum.cz
Info

Příběh
Jmenuji se Olinka a jsem malá kočičí slečna. Byla jsem nalezena v Holicích u rybníku Hluboký  a vypadalo to, že umřu. Byla jsem totiž hrozně pokousaná a potrhaná od nějakého psa. Naštěstí mě jedna hodná paní (po ní jsem dostala jméno) odnesla na veterinu. Tam řekli, že to stejně asi nevydržím a možná by bylo lepší hned mě uspat. To ale ta hodná paní nedovolila, takže mi vlastně zachránila život podruhé. Doktorům to ale nemám za zlé, fakt jsem vypadala hrozně.
Kromě spousty kousanců po celém těle, jsem také měla otevřenou zlomeninu na zadní pacičce a potrhané šlachy. Chvíli to dokonce vypadalo, že o nožičku přijdu, ale naštěstí to nakonec nebylo potřeba. Teď už jsem v pořádku a na první, a ani na druhý, pohled by nikdo nepoznal, jak jsem na tom byla zle.  Jen při podrobnějším zkoumání zjistíte, že zadní pacička je trošičku křivá. Běhám, skáču a dovádím jako každé jiné kotě. Možná ještě o troch víc, protože jsem holka chytrá a rychle se učím všemožné lumpárny. Výborně třeba šplhám po závěsech nebo kradu cokoli z kuchyňské linky. Jsem veliká mazlilka. Stačí mě pohladit nebo vzít do náručí a hned vrním. Pokud se mi zdá, že mě dlouho nikdo nepodrbal, sama si o pozornost přijdu říct. Jsem docela upovídaná, ale hlásek mám jak konipásek. Možná mi časem zesílí, ale zatím jsem taková kuňkalka. Byla jsem totiž pohryzaná i na krku a nejspíš to trochu odnesly hlasivky.
Občanské sdružení Kočičí naděje vzniklo 1.1.2008. V roce 2015 se občanské sdružení Kočičí naděje, stejně jako ostatní o.s., změnilo ve spolek.
V době vzniku měla Kočičí naděje dvě depozita ve Východních Čechách. Počet depozit postupně narůstal, nyní o zvířátka pečujeme ve dvou velkých a cca deseti menších depozitech. Depozita se nacházejí především ve Východních Čechách, Praze, Středních Čechách, ale i na jiných místech ČR.
Všechny kočičky žijí v našich domovech, sdílejí s námi rodinný život a učí se životu s člověkem především v bytech. Staráme se především o opuštěné a týrané kočičky, v menší míře i o pejsky v nouzi. Ročně do naší péče přijmeme cca 400 koček a několik psů. Do nových domovů od nás odcházejí kočičky zdravé, očkované, odčervené, dospělé kočičky kastrované. Všechna zvířata jsou pečlivě prohlédnuta veterinářem. V nabídce máme kočičky všeho věku, jak malá roztomilá a rozpustilá koťátka různých barev a různé délky srsti, tak i klidné dospělé kočičky a kocourky. Můžete nás po domluvě nezávazně navštívit, třeba se jen podívat a pomazlit se.
Ročně umístíme kolem 300 kočiček.
Pokud si kočičku nebo koťátko od nás osvojíte a pak nastane situace, že se už dál o ně starat nemůžete, kdykoliv je přijmeme zpět.
Podmínky osvojení:
Každého zájemce o zvířátko nejprve seznámíme s podmínkami, na kterých při umísťování trváme, a prodiskutujeme s ním, zda je ochoten a schopen tyto podmínky dodržet. U každého vybraného zvířátka individuálně probereme jeho povahu, zvyklosti a nejvhodnější teritorium. Je možné také dle zájmu vybrat a doporučit vhodné zvíře.
Zájemce si zvíře odnese jenom v případě, že se nebude jednat o zprostředkované umístěni. Do nového domova je zvíře předáváno na základě předávacího protokolu, ve kterém jsou podmínky umístění. Při předání zvířete se osvojitel zavazuje ke kastraci ve vhodném věku (pokud už zvíře není kastrované) a k tomu, že pokud se o zvíře nebude moci v budoucnosti starat, vrátí je do péče Kočičí naděje. Dále se zavazuje k podáváni pravdivých zpráv o zvířeti dle dohody s předávajícím.
Příspěvek na veterinární ošetřeni kočky či kocoura je 300 Kč za kastraci a 400 Kč za vakcinaci. Za vakcinované kotě zaplatíte tedy 400 Kč, za dospělou vakcinovanou a kastrovanou kočku 700 Kč. Skutečné náklady jsou zhruba trojnásobné.
Budoucí majitel si pro kočičku nebo kotě musí přijít se svým očkovacím průkazem a vhodnou přepravkou.
Většinu nákladů na záchranu zvířete platíme ze své vlastní peněženky, ale samozřejmě velmi děkujeme všem kočkomilným lidem, kteří nám na kočičky přispívají - buď formou virtuální adopce neumístitelné kočičky či jednorázovým příspěvkem na léčbu, očkování nebo na zakoupení některých věcí nezbytných pro chod spolku. Sami se samozřejmě také snažíme vydělat penízky výrobou drobností, které pak prodáváme v aukcích, bazárcích nebo v charitativním krámku třeba na kočičích výstavách. Každá korunka od našich příznivců nám, pochopitelně, velmi pomůže a my i všichni naši kočičí podnájemníčci jsme za ni velmi vděčni.

Věk
4 měsíce

Rasa
Kočka evropská

Jméno majitele
Kočičí naděje z.s.

Bonusové služby

Bonusové služby lze aktivovat pouze v době přihlašování. Děkujeme za pochopení.

Komentáře
 
Mapa
Moravskoslezský kraj Hlavní město Praha Ústecký kraj Karlovarský kraj Liberecký kraj Plzeňský kraj Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina
V tomto kraji soutěží 86 profilů.