To ještě netušila, že její chata postoupí do finále.V něm musela svést tvrdý souboj s dalšími soupeři. V závěru hlasování se pak utkala s fanoušky trampské chajdy v romantickém údolí u hradu Potštejn.

„Poslední večer jsme s přítelem čekali, až soupeřka půjde spát a pak se pustili do hlasování. SMS posílaly i moje zákaznice, stejně jako sousedé z naší chatařské osady. Všichni mi fandili,“ prozrazuje kadeřnice Zuzany Hingarová tajemství svého těsného vítězství.

Chata na konci světa

Když jsme se na Zuzčinu chatu na Slapy vypravili, byla to cesta jako na konec světa. Zapadlá víska u jedné ze zátok přehrady, z ní se bylo třeba vydat po silničce, která se po čase změnila v polní cestu se značkou „slepá ulice“.

Vítězná chata se v osadě, odkud už dál cesta nevede, nedala přehlédnout. Nikoliv pro svou velikost - je překvapivě malá. Ale její čerstvě nalakované dřevěné obložení svítilo do dálky. Od svých sousedek se liší i členitou architekturou s terasami a kamennými obklady.

Svou chatu, kterou postavila s přítelem vlastníma rukama, si Zuzana Hingarová užívá každou volnou chvíli.

Stříhám v práci i na zahradě

„Ustavičně něco vymýšlím a předělávám. Dřív se nesmělo stavět na půdoryse větším, než 5 x 5 metrů, tak teď pořád někde něco ,přifukujeme´. Stavět jsem začala před 12 lety, všechno jsme udělali vlastníma rukama, takže už je ze mě zkušený řemeslník,“ směje se.

Pyšná je i na svou zahrádku s živými ploty a tvarovanými stromky. „Já vlastně stříhám pořád. V kadeřnictví své zákaznice, tady zase stromky. Ale je to tady pro mě úžasný relax. V Praze bydlím v činžovním domě, klidně se v pátek seberu a hned po práci jedu v deset večer sem. Mám hodnou sousedku, která mi tu odpoledne zatopí, takže je to pohoda,“ pochvaluje si.

Útulnou jídelnu zdobí starožitný nábytek a lustr po tatínkovi.

Vítězství oslavili se sousedy karnevalem

Zuzčině chatě fandili i sousedé z osady. Znali jejího tátu a obdivují pracovitost a nápaditost vítězky. „První místo jsme si všichni užili. Oslavili jsme to karnevalem v místní hospůdce. Přítel s kamarádem byli za Pata a Mata, já zase za Miss Ukrajiny. Jediné, co mi trochu zkazilo radost bylo to, že mi někdo brutálně ostříhal moji milovanou bonsaj na zahrádce. Nevím, co ho k tomu vedlo, ale nikdo ze sousedů to nebyl. Možná to byla závist, kdo ví…,“ krčí rameny Zuzana Hingarová.

Fotogalerie
5 fotografií