Mnozí z vás ještě možná pamatují doby, kdy se umělé vánoční stromky podobaly spíše silonovým štětkám na vymývání lahví. Drtivá většina těch dnešních se ale vyrábí v Asii, proslulé tím, že tu umí dokonale napodobit úplně všechno.
Je libo stromek hrající, blikající, růžový, sněžící…?
Máte málo místa? Pořiďte si stromek čtvrtinový!
Jinak vývojáři myslí opravdu na všechno. Máte v bytě málo místa? Pak si pořiďte jenom čtvrtinový stromek! Je určený do rohu místnosti, chybí mu zadní „větve“, půdorysně nejde o kruh, ale jenom výseč. Ušetříte spoustu místa…
Tradice vás neberou? Myslí se i na vás!
Přijde vám klasický vánoční stromeček příliš fádní? To je pravda, takový má skoro každý. Co tahle překvapit své blízké a hosty třeba stromkem ve tvaru kvádru, jehlanu, krychle? Pořád je vám to málo, protože i takový stromek má jehličky? I pro vás se něco najde: Co takhle stromeček z ratanu?
Klady a zápory umělých vánočních stromků:
KLADY: Stojí stejně nebo jen o málo víc, než klasický řezaný, ale vydrží vám až deset let. Má dokonalý tvar. Nemusíte pod ním uklízet jehličí. Po svátcích nemáte starosti, kam s ním. Složíte ho zase do krabice a uklidíte.
ZÁPORY: Tenhle stromek prostě lesem nevoní. Pokud si navíc myslíte, že jeho koupí šetříte naše lesy a jednáte ekologicky, opak je pravdou! Při jeho výrobě a dopravě se spotřebuje mnohem více energie, než při vypěstování živého stromku, a to i s přihlenutím k delší životnosti! Navíc se při jeho likvidaci uvolňují z plastu jedovaté látky.
Vánoční stromeček: Je lepší umělý, živý, nebo v květináči? Poradíme vám, jaký si vybrat
Vánoční stromek je základem každých českých Vánoc. Jenomže jaký vybrat? Někdo nedá dopustit na vůni živého vánočního stromečku, někdo chce šetřit lesy…celý článek