Srovnání způsobů zateplení běžného rodinného domku

 • Vyměníme-li stará okna za nová, uspoříme jen 8,8% nákladů na otop. Jedno procento úspory přijde dost draho – na zhruba 27 tisíc korun.
 • To zateplení fasády je už výhodnější. Sníží náklady na otop téměř o 44%. To je příznivější než při výměně oken. Úspora jednoho procenta za teplo přijde na10 tisíc.
 • Nejvýhodnější je zateplení podlahy na půdě. Ušetří až třetinu nákladů na topení. Tato investice vyjde ve srovnání nejlépe, představuje jen 5,5 tisíce na jedno procento úspor.

Proč zateplit právě strop?

Důvodem jsou přírodní zákony. Teplo se chová přesně podle nich. Ohřátý vzduch je lehčí a stoupá ke vzhůru. Najde skulinku a uteče bez užitku ven z obytných prostor, na půdu. Tímto způsobem unikne až třetina draze vyrobeného tepla.

 

Auto, z kterého je izolace MAGMARELAX® poháněna do domu.
Autor: MAGMARELAX ®

Není nad jednoduché řešení

Vynikající možností jak zateplit strop je systém MAGMARELAX®. Je to vlastně foukaná minerální vata, která se vyrobí z nejkvalitnějšího přírodního materiálu - čediče nebo skla. Vata výborně tepelně izoluje, protože je vytvořena z velmi tenkých vláken. Je nehořlavá, nesléhavá, neváže vodu, izoluje proti hluku, odolává plísním a nechutná hmyzu ani hlodavcům. Aplikuje se foukáním, nevyžaduje žádné velké stavební úpravy. Z korby nákladního auta se vata zafouká hadicí z ventilačního stroje do izolovaného prostoru. Nenatropí se hluk, příliš se nepráší a dům může zůstat v plném provozu. Práce netrvají déle než několik hodin, bez nepořádku.

 Nejobvyklejší možnosti aplikace izolace MAGMARELAX®

 • Zafoukání do dutin v podlaze půdy - nad strop obytných místností. To dovoluje zateplit i těžko přístupné prostory. Postačí několik otvorů v podlaze půdy. Ty se po aplikaci znovu uzavřou. Vše je pak dokonale těsné, bez nejmenších skulinek, kudy by teplo uniklo.
 • Foukání přímo na podlahu půdy – tak izolujeme prostory, kde není dutina nebo je příliš nízká. Na plochu půdy se nafouká vrstva o výšce 20 až 25 centimetrů. To stačí, aby vata dobře izolovala a zároveň byla za rozumnou cenu. Proto zde poměr ceny a úspory nákladů na topení vychází nejvýhodněji. Nevýhodou je, že se půda nedá používat.
 • Foukání do dutiny, vytvořené novou podlahou – tuto možnost oceníme, chceme-li dále využívat prostor půdy. Smontuje se lehká, stabilní a nová podlaha. Stropní systém MAGMARELAX® představuje konstrukce z OSB desek a dalších doplňků. Ty zajišťují 100% funkčnosti jak izolace, tak i podlahy. Konstrukce se vyrobí v dílně a smontována je až na půdě. Stavba není zatížena těžkými izolačními deskami ani betonem podlahy.
 • SWEETLOFT (novinka letošního léta) - vytvoření nového obytného prostoru – to je chytré zvětšení obytné plochy o prostor na půdě. Z obyčejné půdy vznikne herna pro děti, pokojíček, ateliér, posilovna, „trucovna“ nebo relaxační koutek. Základem je opět Stropní systém MAGMARELAX®. Stavba nové podlahy je však ještě vylepšena barevnou úpravou a pastelovým nástřikem dřevěné konstrukce střechy a vnitřní strany krytiny. Právě pastelově barevné odstíny jsou velmi pěkné. Nástřik významně přispěje k prodloužení životnosti krytiny. 
  Pracovník IP Polná ukazuje klientovi nafoukanou výšku izolace
  Autor: MAGMARELAX ®

Zateplení podlahy na půdě má mnoho výhod

 • Předně je Stropní systém MAGMARELAX® lehký a velmi pevný. Montáž netrvá déle než jeden den, ten samý den se zafouká a uzavře.
 • Je to variabilní konstrukce, vytvoří úplně rovnou podlahu s vysokou únosností, kterou je možno využívat bez velkých omezení.
 • Stropní dutina se zafouká moderní izolací MAGMARELAX® nebo její ekologickou variantou  MAGMARELAX® ECO s vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a  protihlukovými a protipožárními schopnostmi.

 

Minerální izolace MAGMARELAX® ECO
Autor: MAGMARELAX ®

Víte, že ani svépomocí byste podlahu neudělali levněji?

To je hlavní výhoda Stropního systému MAGMARELAX®. Společnost IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o. vyrobí a smontuje novou podlahu za nižší cenu, než kdybyste nakoupili desky a z nich vytvořili podlahu sami. I kvalita je nesrovnatelně lepší. Odpovídá zavedenému systému ISO.

Od nás získáváte bonus - prodlouženou záruku a měření termokamerou ZDARMA

Dodavatelská firma dává na celé dílo prodlouženou záruku a proměření úniků tepla termokamerou ZDARMA, tedy jak na montáž, tak na materiál. Během této doby máte nárok na kontrolu izolačního stavu Stropního systému MAGMARELAX®. Zařazení do firemního systému komplexní péče o zákazníka je samozřejmostí. Zaručí vám, že budete informováni o nových možnostech izolace pro vaše potřeby, o akcích a dalších výhodách, které vám spolupráce s firmou přinese.

Kontrola po zateplení termokamerou
Autor: MAGMARELAX ®

Využijte slevu 20% na MAGMARELAX® ECO do konce listopadu 2012!

www.magmarelax.cz/akce