Pro lepší představivost můžeme říci, že tento systém je založen na stejném principu jako moderní outdoorové oblečení, které často používáme. To znamená, že jednotlivé vrstvy „oblečení“ (respektive obálky domu) nás ochrání před větrem, chladem, horkem i vlhkem. U outdoorového oblečení platí stejné pravidlo jako u izolací objektů – kvalita detailů určuje kvalitu celku. Produkty pro clima® nabízejí inteligentní folie (membrány), které umí nejen reagovat na dění v okolí i uvnitř konstrukce objektu, ale zabezpečí i dokonalé ošetření všech detailů a prostupů včetně oken a dveří. K tomuto účelu slouží různé těsnící pásky, lepidla, průchodky a další spojovací materiál Důležitou součástí tohoto ošetření je i přelepení všech montážních spojů, včetně neprodyšného napojení na ostatní konstrukční prvky (například okenní rámy). Pokud dostatečně všechny detaily neutěsníme, nastane stejná situace, jako kdybychom nosili kvalitní bundu, ale měli přitom rozepnutý zip.

Vnější folie SOLITEX MENTO 5000 a jednotlivé řešení detailů
Autor: CIUR a.s.

Materiály pro clima® vhodně doplňují systému izolací COMPRI®. Zahrnují systémy pro vnitřní neprodyšnou izolaci staveb (INTELLO® a DB+), systémy pro neprodyšnou izolaci při sanacích (SANTA, DASATOP a DASAPLANO), vzduchotěsné vnější difúzní folie (SOLITEX) a systémy pro napojení  a řešení jednotlivých detailů (TESCON VANA, RAPID CELL, CONTEGA, ORCON F, ROFLEX, KAFLEX, atd.).

Napojení vnitřní folie DB+ na OSB desku pomocí pásky UNI TAPE
Autor: CIUR a.s.

Neméně důležité je také ověření těsnosti. Firma CIUR a.s. Vám pomůže v rámci diagnostiky budov s odhalením netěsností objektu pomocí tzv. BlowerDoor Testu měřící vzduchotěsnost budov a měření termokamerou lokalizování tepelných mostů a  zjišťování rizikových míst k růstu plísní.

Napojení vnitřní folie DB+ na zdivo pomocí pásky CONTEGA PV
Autor: CIUR a.s.

Systém COMPRI®je synonymem pro přirozeně zdravé bydlení v budovách s nízkými náklady na vytápění. Další informace naleznete na www.compri-izolace.cz nebo také na www.ciur.cz. Vyrábí a dodává CIUR a. s. již od roku 1991.