Koberce a podlahy vysaje robot

Nemusíte si hned nechat z Japonska posílat Asima, který se podobá člověku. Na úklid vaší domácnosti úplně stačí robotický vysavač. V nabídce obchodů jich najdete hned několik. V současnosti je však tím nejschopnějším a nejlepším robotickým vysavačem na světě iRobot Roomba 980. Ten díky inteligentní vizuální navigaci, ovládání robota přes mobilní telefon a Wi-Fi připojení dokáže uklidit celou vaši domácnost. Vysává až dvě hodiny a v případě potřeby se automaticky vrátí do své domovské základny, aby se nabil a mohl pokračovat v úklidu, dokud není dokončen.

Roomba 980 je vybavena dvěma proti sobě rotujícími gumovými kartáči, které seberou nečistoty ze všech typů podlah a zároveň zabraňují zamotávání a usnadňují údržbu. Navíc je dostatečně inteligentní, aby rozpoznala různé povrchy a přizpůsobila čisticí výkon typu podlahy, kterou právě uklízí. U nás se sice ještě neprodává, ale objednat si ji můžete z USA nebo Kanady. Cena začíná na 899 USD.

...
Okna umyje HOBOT

...
Dopřejte si luxus zářivě čistých oken. Se šmouhami na oknech si hravě poradí například robotický čistič oken HOBOT-168. Ten je vybaven speciální technologií, která automaticky vypočítá dráhu čištění, detekuje okraje a poradí si s rámy skel o tloušťce 3 mm a více. A vy si můžete mezitím dát třeba s manželem sklenku vína nebo s dětmi zahrát nějakou hru.

Nemusíte mít strach, že se robot od skla odlepí. Svým výkonným přisávacím motorem se nepřetržitě přisává k povrchu a precizně čistí utěrkami z mikrovlákna každý milimetr skla o velikosti ploch 6x5 m. Není pro něj problém vykonávat práci ve vodorovné či svislé poloze a vyleštit tak 1m2 za 4 minuty. Tři režimy čištění zaručují perfektní výsledek a pomocí dálkového ovládání můžete robota zpětně navádět na místa, která budete chtít přeleštit znovu. Pokud náhodou vypadne elektrický proud, nemusíte se strachovat, čistič je vybaven senzory, zabezpečovacím lanem a záložní UPS baterií. Cena přístroje začíná na 5 200 korunách.

...
Se žehlením pomůže parní generátor

Přestaňte se hodiny hrbit nad žehlícím prknem. Dalším krokem v evoluci procesu žehlení jsou žehličky s parním generátorem. Přináší jednodušší, rychlejší a efektivnější způsob jak se s touto nepříjemnou povinností vyrovnat. S jejich pomocí je žehlení procházkou růžovým sadem a vašemu oblečení bude poskytnuta ta nejlepší péče.

Pořídit si můžete třeba TEFAL Express Compact Anti-Calc GV709. Ten je díky rychlému nahřívání připraven k použití během krátkých dvou minut. Díky vysokému výkonu dosahuje vždy dokonalých výsledků. Žehlící deska Ultragliss Diffusion poskytuje nejvyšší kluznost a pohodlí při práci. Unikátní patentovaný odvápňovací systém pak přináší hned několik výhod - značně prodlužuje životnost parního generátoru a zároveň automaticky zachycuje nečistoty z vody. Usnadňuje údržbu a šetří čas i při samotném procesu žehlení. Volitelné ekonomické nastavení pomůže ušetřit až 20 procent energie, což se významně projeví na celkové spotřebě. Cena tohoto parního generátoru se pohybuje okolo 5 tisíc korun.