PROSTOR Malý pokoj o 14 m2 je součástí dvougeneračního bytu 5 + kk, který má jednu terasu u ložnice a druhou společnou u dětského a obývacího pokoje. Byly tu nová plovoucí podlaha a vestavěná skříň.

PROBLÉM Veronika a Michal si chtěli ponechat starší pohodlnou postel standardních rozměrů, volný prostor kolem postele tak zůstal minimální. Potřebovali poradit, jak řešit odkládání, osvětlení a jaké vybrat do pokoje barvy.


ŘEŠENÍ Denisa ložnici barevně oživila. Zútulnily ji zelená výmalba, květinová tapeta a textilní doplňky. Úsporné ukládání vyřešily miniaturní noční stolky, dlouhá police a žebřík.


DŘÍVE V hnědo-bílém pokoji stála nová šatní skříň vyrobená na míru. Okolo postele i nad ní bylo prázdno.

NYNÍ Skříň tu zůstala, postel doplnily police, malé noční stolky a žebřík/věšák u postele. Barvy se sem dostaly výmalbou a doplňky.


Dříve - Třešňová postel působila v bílém prostoru až moc tradičně a nehodila se k ostatním částem bytu. Pokoj vonící novotou byl výzvou ke změně – volal po doplňcích a oživení.Nyní - Světle zelenou výmalbu doplnila v čele postele jemná, přesto výrazná tapeta s růžemi. Barevně i romantickým stylem s ní ladí závěs s knoflíky. Ladění zjemňují bílé doplňky.


Dříve - Střízlivá barevnost plovoucí podlahy, šatní skříně i výmalby působila klidně a obyčejně. Prostor potřeboval barevnou vzpruhu.

Nyní - Teď se má v zrcadle šatní skříně co odrážet. Pokoj je tak hezký a barevný nadvakrát. Při pohledu na postel i z postele.

BARVY
1) Zelená jako základ na tapetě a bohatém závěsu
2) Růžová na stěně a textilu pro romantickou atmosféru
3) Fialová jako akcent na chlupatém polštáři a kožešině před postelí

Design: Denisa Bartošová
Foto: Veronika Raffajová
Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení