PROSTOR Prostor má asi 20 m2 a vysoké stropy. Okna jsou umístěna na jedné straně, podlaha je přírodní z dřevěných prken.

PROBLÉM Zastaralý nábytek i ostatní zařízení, nevyhovující a málo prostorné úložné prostory na nádobí, příbory a všechny potraviny.

ŘEŠENÍ Oba návrhy jsem řešila podobným rozšířením úložných prostor. Pracovala jsem se dvěma odlišnými barevnými variantami.

Dříve - Prostor na kuchyňskou linku se nabízí pouze u vstupu do místnosti, kde jsou veškeré vývody potřebné k vytvoření kuchyňského koutu. Linka je malá a nevejde se do ní vše potřebné.

Nyní - První varianta maximalizuje využití uzavřených spodních skříněk až za roh stěny. Černé dřevo v kombinaci se světlou dřevěnou podlahou v přírodní barvě působí moderně a odvážně.
Pokud by se paní Růženě zdálo ladění trochu smutné, může je oživit barevnými doplňky, třeba zelenou. Na stěnu jsem kvůli umístění dřezu použila omyvatelnou šedou epoxidovou stěrku.

Nyní - Druhá varianta také využívá prostory okolo zdi, ale jsou mělčí a využity spíše jako příruční knihovna. Kuchyňskou linku jsem ladila do přírodních tónů. Barvu světlého dřeva doplňují šedou barvou natřená podlaha, šedá stěrka na zdi a také pohovka v této barvě. Celkové ladění zjemňují bílý jídelní nábytek a doplňky s černými akcenty – obrázky a polštáře se vzory.

BARVY Zvolila jsem kombinaci černého dřeva na kuchyňském i jídelním nábytku a přírodního na podlaze. Ladění oživují výrazné zelené doplňky – lustr a koberec.

BARVY Přírodní dřevo kuchyňské linky je v kombinaci s šedou pohovkou, stěrkou a pracovní deskou. Pro zjemnění jsem vybrala světle růžový lustr a koberec.

Text a ilustrace: Lenka Damová

Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení