PROSTOR Miniaturní koupelna a záchod s typickým zeleným prkénkem byly součástí neprakticky řešeného padesátimetrového bytu v činžovním domě. Změna nastala při kompletní rekonstrukci celého bytu.

PROBLÉM Do koupelny se dříve chodilo skrz obývací pokoj a ložnici a na WC se přicházelo dlouhou úzkou chodbou z předsíně.

ŘEŠENÍ Změnou dispozic bytu zmizela nepraktická chodba a o to víc bylo možné zvětšit obytné místnosti. Nastala však potíž, jak zachovat oddělenou koupelnu a záchod, a přitom neubrat tak vzácné místo. Hodně pomohlo řešení pomocí posuvných dveří, které nezabírají ani centimetr navíc.

DŘÍVE Koupelna se základním vybavením potřebovala vše vyměnit za nové. Pocit čistoty je totiž v koupelně nejdůležitější!

NYNÍ Samostatná koupelna i nové sousední WC sice neoplývají prostorem, ale jsou funkční a mají nápadité barvy a styl.

Dříve  Dispozice koupelny byla daná a dovolovala jen to nejjednodušší uspořádání. Nejdůležitější důvod pro změnu byl hygienický – tahle koupelna už k očistě opravdu nelákala!

Nyní   Díky novému obkladu stěn a dlažbě na podlaze vyniknou světlá prkna tvořící obklad vany. Jemné přírodní odstíny oživují tyrkysové akcenty na koberečku a dalších drobných doplňcích.

Dříve   Na bílých obkladech by nebylo nic špatného, ale léty používání zašly stejně jako spáry a umyvadlo. Čas se naplnil.

Nyní   Z koupelny se stal kultivovaný prostor, v němž se tak dobře relaxuje, že tu najde využití i polička na čtení knih ve vaně.


Dříve   Typické zelené prkénko provázelo po dlouhá léta celé generace Čechů. Není to už vlastně designová ikona?


Nyní   Koupelna s toaletou jsou na jedné chodbičce, ale každá místnost má vlastní dveře. Do koupelny vedou posuvné.

BARVY
1) Tyrkysová barva doplňků, připomínka moře
2) Tmavě šedá na podlaze jako elegantní základ
3) Světlá barva dřeva, přirozené odlehčení koupelny

Design: Barbora Brančová
Foto: Jan Branč

Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení