Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

6 triků, jak se zbavit zápachu z cigaret. Pomůže káva a ocet!

/
 • Přestali jste s kouřením? Poradíme vám, jak se zbavit zápachu v domácnosti.
  Přestali jste s kouřením? Poradíme vám, jak se zbavit zápachu v domácnosti. (Shutterstock.com)
  9. května 2016 ● 06:00

  Cigaretový dým se rychle nasákne do všeho. Do tapet, malby, koberce, záclon, polstrování sedačky, a dokonce i do dřevěného nábytku. Nemusíte být ani kuřačka - stačí, když vás někdo s tímhle nepříjemným zlozvykem navštíví. Jak se tedy zápachu zbavit? Máme pro vás pár osvědčených rad.

 • 1.

  Vyperte, co se dá

   

  Ani v zimě se nebojte pustit do bytu čerstvý vzduch.

  Možná se vám to zdá banální, ale je to základ. A účinný. Sundejte z oken záclony i závěsy, povlaky ze všech polštářů, přehozy z křesel i sedací soupravy, nezapomeňte na ubrus a ozdobné dečky a všechno hoďte do pračky. Věci, které se vyprat nedají, odneste do čistírny.

 • 2.

  Na nábytek vezměte leštičky

  Záclony zútulní každý interiér. Při správné péči vám navíc vydrží mnoho let.

  Slabým octovým roztokem důkladně omyjte veškerý nábytek. Dřevěný pak vyleštěte speciálním přípravkem se včelím voskem. Octový roztok můžete použít i na koženou nebo koženkovou sedačku, potom ji ale hned ošetřete vhodným impregnačním krémem.

 • 3.

  Okna umyjte octem

  Čistá okna beze šmouh

  Pokud se ptáte proč, uvědomte si, že sklo je pokryté mastnou zaprášenou vrstvou, ve které se zápach z cigaret drží. A i tentokrát si vezměte na pomoc už zmiňovaný ocet. Sklo dokonale odmastí a dodá mu lesk. Můžete ho nalít do rozprašovače a nastříkat přímo na sklo nebo přilít do vody, kterou pak budete okna umývat.

 • 4.

  Na koberce jedlá soda

  Díky našim trikům bude váš koberec zase vypadat jako nový.

  Zápach zažraný do koberce pomůže odstranit jedlá soda. Je mnohem účinnější než všemožné speciální deodoranty a osvěžovače určené pro koberce. Ty obsahují sice vonné látky, které ale zápach jen překryjí. Koberec tedy nejprve důkladně vyluxujte, pak posypejte sodou a nechte ji asi tři hodiny „pracovat “, než koberec znovu důkladně vysajete.

 • 5.

  Nezapomeňte na žárovky

  Výměna klasických žárovek za úsporné nebo Led je nejrychlejší cestou, jak začít výrazně šetřit na nákladech.

  Žárovky jsou při boji s cigaretovým zápachem hned dvojím problémem: jednak přirozeně přitahují cigaretový kouř, a navíc pokaždé, když znovu rozsvítíte, se díky teplu uvolní zápach z těchto kouřových usazenin zpátky do vzduchu. Chcete-li se tedy cigaretového odéru opravdu navždy zbavit, nezapomeňte je důkladně umývat.

 • 6.

  Osvěžte vzduch

  Mátová svíčka

  A ocet do třetice. Připravte si silnější octový roztok, nalijte ho do misek, ty rozmístěte po místnosti a nechte je tam stát přes noc.


  Pokud vám není čpavý pach příjemný, i v tomto případě můžete použít jedlou sodu. Pokud ji nasypete do misek a necháte několik dní stát v pokoji, měla by z ovzduší absorbovat zbylé pachy. A skvěle funguje také mletá káva, která navíc interiér příjemně provoní. Nasypejte ji do několika papírových kávových filtrů, které pak pevně zavažte.

Přidat názor
Počet komentářů: 2

Josef124: Daleko lepší, než tyto pokusy je čistička vzduchu https://www.vzdusin.cz/cisticky-vzduchu/Cisticka-Olimpia-Splendid-Aura-Di , která ze vzduchu vyčistí veškerý prach a nečistoty. Ale my doma nekouříme, to je asi nejlepší varianta.

(10. 04. 2019 19:20)

yarda: Já mám sedmý trik: Nekouřit a návštěvy upozornit (někdy je potřeba důrazně), že u nás se nekouří.

(10. 05. 2016 12:51)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy