PROSTOR Dětský pokoj v činžovním domě je velký 13 m2 a celou jednu stěnu zakrývá vestavěná skříň, navržená architektem již při rekonstrukci bytu. Základní ukládání oblečení je tedy vyřešené.

PROBLÉM Pokoj přestal stačit potřebám osamostatňujícího se dítěte, pro něž bylo třeba vytvořit prostor, kde se bude cítit dobře i samo a bude si tu moci i bez dozoru hrát i sem rádo chodit spát.

ŘEŠENÍ Jana nás nechala vybrat základní motiv pokoje – tapetu s atmosférou dětského lesa. Od ní se odvíjel další styl zařízení i dekorací tak, aby Mína získala prostor, kde se bude cítit dobře.

 

DŘÍVE – Provizorně zařízený pokoj pro malou holčičku musel velmi rychle změnit styl, aby stíhal tempo, kterým Mína roste.

 

NYNÍ – Pokoj odpovídající věku předškolního dítěte umožňuje bezpečné hraní i samostatné ukládání hraček a knih.

Dříve – Koberec, skládací matrace, přebalovací pult a postýlka pro miminko. To v začátcích opravdu stačí. Jakmile se ale člověk postaví na vlastní nohy, je všechno jinak. Potřebuje jinou výbavu.

Nyní – Kromě rostoucí dětské postele a malé komody tu nebylo třeba rozmisťovat další nábytek, proto jsme se soustředili na ladění dětského světa plného inspirace pro malou holčičku.

Dříve – Pokoj pro malou holčičku byl zařízený provizorně,

s ohledem na to, že zatím si s bráškou vyhraje nejvíc na zemi.


Nyní – Postýlka opřená čelem o stěnu má snadný přístup z obou stran, což je ideální jak při hrách, tak třeba při uspávání.


Dříve – Pokoj jsme měnili ve chvíli, kdy Mína začala chodit a dětská postýlka jí byla menší a menší. Přebalovací pult šel do komory.


Nyní – V rohu pokoje jsou složené matrace a polštáře. Během chvilky je z nich domeček, do kterého se děti rády schovávají.


1) Základní barva je neutrální šedobílá, holubičí šeď.

2) Největší plocha je světle modrá nebo aspoň má modrý akcent.

3) Kamarádka liška svou barvou přispěla k veselému vyznění pokoje.

 

Design: Jana Vařechová Holoubková

Vyrobeno ve spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení.