Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

8 užitečných věcí, které se dají vyrobit z povlaku na polštář

/
 • Napadlo vás někdy, že nepotřebný povlak na polštář můžete snadno proměnit v něco praktického?
  9. června 2015 ● 06:00

  Také vám občas doma přebývá povlak na polštář, který nemá své využití? Protože vzor už je trochu opraný nebo jde o památku po babičce, kterou je vám líto vyhodit, ale na vaše polštáře nesedí? Využijte ho ve své domácnosti tak trochu jinak. Vyzkoušejte některý z našich tipů. Nebojte, nemusíte na to být extra švadlena.

 • 1.

  Ochranný obal na oblečení

  Práší se vám ve skříni na váš oblíbený kostýmek nebo blůzku? Nepotřebný povlak na polštář je před poletující špínou ochrání. Výroba takového obalu není vůbec náročná. Stačí udělat z boku doprostřed malý otvor na prostrčení drátu ramínka a obšít ho, aby se látka nepárala.

 • 2.

  Praktická nákupní taška

  Zjistíte vždycky u pokladny, že nemáte tašku, a doma už máte sbírku předražených igelitek, které nejsou zrovna ohleduplné k životnímu prostředí? Ušijte si z povlaku látkovou tašku, která odnese všechno, co potřebujete.

 • 3.

  Pytel na špinavé prádlo

  Také se dětem povaluje špinavé prádlo po celém pokoji? Už nebude! Ze starého povlaku na polštář můžete snadno vyrobit vak, který zavěsíte na zeď, dveře nebo bok prádelníku, a svým potomkům vysvětlíte, že všechny špinavé ponožky a další oblečení už patří jen tam.

 • 4.

  Pohodlné, a přitom slušivé šaty

  Z vyšívaného povlaku po babičce si snadno můžete spíchnout krásné šaty. Potřebovat k tomu budete jen širokou saténovou stužku a trochu šikovnosti.

 • 5.

  Vak na praní

  Potřebujete vyprat uváleného plyšového mazlíka nebo jemné spodní prádlo? Než je strčíte do pračky, zavřete je do nepotřebného povlaku. V něm budou v bezpečí a během pracího cyklu i sušení se jim nic nestane.

 • 6.

  Obal na povlečení

  Také se vám vždycky nedaří najít všechny části povlečení se stejným vzorem? Nepotřebný povlak můžete rozstřihnout, obroubit a celou sadu do něj vždy před uložením do prádelníku zabalit, aby se vám jednotlivé části někam nezatoulaly.

 • 7.

  Praktická prachovka

  Nevíte, jak zbavit těžko přístupné lopatky stropního ventilátoru prachu? Stačí postupně přes vrtule přetáhnout starý povlak na polštář, zapnout ventilátor a nechat ho chvilku běžet.

 • 8.

  Praktický organizér

  Využít můžete i roztrhané povlaky. Vystříhané kusy látky skvěle ozdobí třeba vaši domácí nástěnku. A vaše poznámky budou na barevném podkladu hned viditelnější, takže se vám už nestane, že na něco zapomenete.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy