7 rad, jak dobře zazimovat bazén. Ušetříte tisíce korun a kubíky vody | Blesk.cz
13. srpen 2020
Svátek slaví Alena, zítra Alan

7 rad, jak dobře zazimovat bazén. Ušetříte tisíce korun a kubíky vody

/
 • Pokud bazén nezabezpečíte před mrazy a necháte ho zanesený, riskujete, že se zničí.
  Pokud bazén nezabezpečíte před mrazy a necháte ho zanesený, riskujete, že se zničí. (Shutterstock.com)
  11. října 2015 ● 06:00

  I ti největší otužilci a majitelé tepelných čerpadel musí uznat, že na koupání už není počasí. Takže místo do plavek se nasoukejte do pracovního a bazén zazimujte. Pokud byste bazén nezabezpečili před mrazy a nechali ho zanesený, riskujete, že se zničí. Kromě toho se na zimu voda nevypouští. Když se o ni nepostaráte, na jaře vás zřejmě vypouštění nemine. Díky správnému zazimování však můžete každoročně desítky kubíků vody a tisíce korun ušetřit.

 • 1.

  Hlídejte teplotu

  Design-kompozitní bazény Fort Wayne Métropole nezapřou francouzský šarm. Mohou mít víceúrovňové dno a různé tvary schodišť s odpočinkovými zónami, které mají měkčenou protiskluzovou úpravu. Na snímku model Cannes 76.

  Pravý čas, kdy se pustit do zazimování, nastane, když venkovní teplota poklesne na 15 až 10 °C. V tu chvíli je potřeba se o celoročně venku postavený nebo zapuštěný bazén postarat.

 • 2.

  Nečistoty pryč

  ...

  Základem správného zazimování je čistota, tedy odstranění nečistot ze dna a hladiny. Pomohou vám při tom síťky s teleskopickou rukojetí a bazénový vysavač. Ten dokáže bez vaší přítomnosti očistit sám stěny i dno.

 • 3.

  Propláchněte písek

  Elegantní sklolaminátové bazény Calypso Trend Line vynikají skvělým tvarovým propracováním a extra pevnou monolitickou konstrukcí. Mají integrované schodiště a mohou být vybaveny i odpočinkovými zónami v rozích bazénu. Na snímku model Relax.

  Před zimou je potřeba zkontrolovat náplň pískové filtrace. Důkladně ji propláchněte chlorovým roztokem. Pokud je starší víc než dva roky, na jaře kupte novou. Písek je už obroušený a dobře nečistí.

 • 4.

  Zahrajte si na chemika

  Lamelové zakrytí může být alternativou pro ty, co nechtějí klasické zastřešení. Snadno se instaluje a jednoduchá je i jeho obsluha – pomocí dálkového ovládání.
  Lamelové zakrytí může být alternativou pro ty, co nechtějí klasické zastřešení. Snadno se instaluje a jednoduchá je i jeho obsluha – pomocí dálkového ovládání.
  Autor: Mountfield

  Před zazimováním také nezapomeňte zkontrolovat chemické složení vody. Poslouží k tomu jednoduché testery na zjištění pH vody a množství chloru. Když není něco v normě, upravte to bazénovou chemií. Pak nechte běžet filtraci, dokud se voda pořádně nepromíchá.

 • 5.

  Upusťte vodu

  Dítě v Ostravě spadlo do bazénu u rodinného domu a topilo se (ilustrační foto)

  Bazénová voda se na zimu nevypouští, ale jen upouští asi 10 cm pod úroveň skimmeru, sběrače nečistot. Pak aplikujte do vody některý ze speciálních zazimovacích přípravků.

 • 6.

  Do sucha!

  zastřešení bazénu

  Kdo si užíval teplé vody se solárním ohřevem, teď musí panely odpojit, vypustit z nich vodu a dobře vysušit. Pak se skladují na místě, kde nebude mrznout. Na stejné místo uložte všechny další technologické součásti, a to včetně hadic.

 • 7.

  Zatáhněte roletu

  ...

  Nakonec na bazén dejte krycí plachtu, aby se vám voda zbytečně nezanesla listím, jehličím a nafoukaným prachem. Jen dejte pozor na to, že běžné krycí plachty nejsou z mrazuvzdorných materiálů. V mrazu plachtu sundejte a uložte.

Přidat názor
Počet komentářů: 1
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy