Krok za krokem: Vyrobte si věnec z šípků, vydrží až do adventu | Blesk.cz
17. srpen 2019
Svátek slaví Petra, zítra Helena

Krok za krokem: Vyrobte si věnec z šípků, vydrží až do adventu

/
 • Věnec ze šípků je nádhernou podzimní dekorací
  14. října 2015 ● 06:00
   

  Je tu podzim. Stromy zdobí všemi odstíny žluté a červené zářící listí, keře jsou obsypány do dálky svítícími oranžovými plody. Příroda se nám krásně vybarvila. Proč si ale nevnést trochu té podzimní krásy i do bytu? Třeba ze šípků, které najdete na každé mezi i v městských parcích. A přidat můžete i plody hlohu. Stačí nařezat pár větviček a můžete si vyrobit krásnou podzimní dekoraci.

 • 1.

  Co budete potřebovat?

  Výroba šípkového věnce je velice jednoduchá a výsledek je ohromně efektní. Navíc vám tenhle věnec vydrží až do adventu, kdy ho vyměníte za vánoční. Na jeho výrobu budete potřebovat jen korpus věnce ze zeleného florexu, který pořídíte v květinářství, zahradnictví nebo hobbymarketu, větší talíř nebo kulatý podnos pod něj, větvičky se šípky a plody hlohu, pár snítek nevěstina závoje, a pokud chcete dekoraci ještě ozvláštnit, můžete přidat pár růží.

 • 2.

  Větvičky zbavte lístků

  Větvičky nejdříve zbavte všech listů a pak si je zkraťte na potřebnou délku. Stejně tak nevěstin závoj. Aranžovací hmotu navlhčete, náhodně do ní zapíchejte větvičky s drobnými bílými kvítky nevěstina závoje a pak už začněte zapíchávat připravené nastříhané větvičky s plody šípků a hlohu.

 • 3.

  Přidejte další bobule

  Věnec ale můžete oživit i jinými výraznými bobulemi, například jeřabinami, rakytníkem nebo bílými kuličkami pámelníku, jehož keře jsou vysázeny podél chodníků v každém městě. Pokud chcete pro kontrast přidat trochu černé, přidejte větvičky ptačího zobu s jeho drobnými, ale výraznými plody.

 • 4.

  Střídejte světlé a tmavé

  Snažte se větvičky s plody zapichovat těsně vedle sebe, aby byl pokrytý celý věnec a aranžovací hmota nikde neprosvítala. Nezapomeňte ani na spodní vnější a vnitřní část. Střídejte světlé bobule s tmavými, malé s velkými.

 • 5.

  Přidejte čerstvé květy

  Pokud chcete, aby věnec působil trochu luxusnějším dojmem, přidejte živé růže, jiřiny nebo třeba chryzantémy. Až květiny zvadnou, stačí je opatrně vytáhnout a prázdné místo jen dopnit šípky nebo novými květy a věnec znovu položit nebo pověsit na původní místo.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

marais: pokud použijete jeřabiny, tak vám do 4 dnů seschnou a ztratí barvu..

(16. 10. 2015 10:12)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy