Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Domácnost podle babiček: Tipy pro okna beze šmouh i voňavý byt

/
 • ...
  ... (Shutterstock.com)
  15. října 2015 ● 06:00

  Uklízení a péče o domácnost jsou pro většinu z nás nutné zlo, proto se hodí každý trik, který ho usnadní. Máme pro vás prověřené tipy z pamětí zkušených hospodyněk.

 • 1.

  Voňavé vysávání

  Autor: ETA

  Aby vám po luxování byt pěkně voněl, nakapejte do vzduchového filtru nebo do sáčků vysavače několik kapek vonného oleje. Výsledek potěší vás i návštěvu.

 • 2.

  Záchod bez zápachu


  Autor: profimedia.cz

  Zkuste jednoduchý trik, ke kterému nepotřebujete žádný drahý osvěžovač vzduchu, ale jen pár kapek svého oblíbeného parfému. Kápněte ho na žárovku – po každém rozsvícení se začne odpařovat a toaletu krásně provoní.

 • 3.

  Okna beze šmouh


  Autor: Shutterstock.com

  Chcete se pustit do mytí oken, ale stále jste nenašla adekvátní náhradu za prověřený novinový papír? Zkuste staré nylonové punčochy. K leštění skla jsou skvělé. Díky struktuře materiálu zmizí všechny šmouhy bleskově.

 • 4.

  Čistotou zářící remoska


  Autor: 

  Jak vyčistit zapečenou remosku? Stačí smíchat prášek do pečiva s teplou vodou a nalít směs dovnitř. Po dvou hodinách bude opět čistá. Víko ale nikdy nenamáčejte do vody. Kdyby totiž voda pronikla do prostoru mezi sklem a izolací, byla by remoska nepoužitelná. Pokud nepříjemně zapáchá, nalijte do ní vodu s octem, nechte chvíli působit a pak ji pořádně vypláchněte.

 • 5.

  Univerzální lepidlo


  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Doma je vždycky co lepit. Třeba podzimní dekorace. Nemáte-li po ruce lepidlo, poslouží vám stejně dobře vaječný bílek.

 • 6.

  Už žádné skvrny od vosku na nábytku


  Autor: profimedia.cz

  Jak na to, aby dlouho hořely a nekapaly? Dejte je před zapálením na několik hodin do mrazničky. Můžete je také na hodinu namočit do osolené vody a pak je nechat uschnout na vzduchu. Rozhodně vám nebudou kapat a vydrží hořet podstatně déle.

 • 7.

  Čerstvé květiny


  ...
  Autor: Shutterstock.com
  Máte-li podzimní květiny z vlastní zahrady, je dobré řídit se při jejich řezání zaručeným pravidlem: rozkvetlé květiny se řežou ráno, poupata večer. Květiny nikdy neřežte za deště, protože pak rychle vadnou.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

lalia: Takové rady se hodí.Určitě ně+které vyzkouším.

(15. 10. 2015 16:32)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy