Jak na skvrny bez chemie? Zkuste vanilkový pudink, citron a pastu na zuby! | Blesk.cz
15. srpen 2020
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Jak na skvrny bez chemie? Zkuste vanilkový pudink, citron a pastu na zuby!

/
 • Zkuste si na pomoc proti skvrnám vzít to, co máte v kuchyni.
  Zkuste si na pomoc proti skvrnám vzít to, co máte v kuchyni. (Shutterstock.com)
  9. listopadu 2015 ● 06:00

  Obchody jsou sice plné různých přípravků na odstranění, vylepšení nebo i vybělení čehokoli, někdy si ale mnohem lépe poradíme s tím, co je doma po ruce a nestojí to skoro nic.

 • 1.

  Stará punčocha nemusí končit v koši

  punčocháče
  Využijte ji na leštění porcelánu nebo skleniček. Skvěle s ní vyčistíte i zrcadlo nebo nerezové příbory. Dobře poslouží také při hledání drobného předmětu, který vám upadl na zem. Punčochu jednoduše připevněte na hubici vysavače a hledaný předmět nasajte bez obav, že skončí v pytlíku s prachem a dalšími nečistotami. V neposlední řadě vás punčocha může zachránit i na cestách. Praskne-li vám u auta klínový řemen, autem dojedete do cíle nebo pro pomoc, když ho nahradíte punčochou. Rozhodně ji ale rychle zase vyměňte za řemen.
 • 2.

  Zubní pasta na tenisky

  Na opar pomáhá i zubní pasta s fluoridem.
  Vyčistíte s ní gumové části tenisek. Naneste ji na starý zubní kartáček, ošetřete ušpiněné části a pak je jen opláchněte. Zubní pasta si skvěle poradí i se zašlou plochou žehličky nebo vyleští kameny u šperků. Pokud chcete, aby se vám při koupání nebo sprchování nezamlžovalo zrcadlo, přetřete ho negelovou zubní pastou a vyleštěte. Odstraní z oblečení skvrny od rtěnky i inkoustu a také odstraní skvrny z nábytku.

 • 3.

  Citron pro voňavý odpad

  Horká voda s citronem je skvělá nejen na hubnutí, ale také vám pročistí střeva.
  Citronovou šťávou snadno vyčistíte místa kolem vodovodních baterií. Pokud vám nevoní odpady, nastrouhejte citronovou kůru, nasypejte ji do odpadu a zalijte horkou vodou. Pomocí šťávy si můžete usnadnit i mytí oken. Přidejte do vody několik lžic šťávy, lépe se při mytí rozpustí nečistoty.
  Pokud vám dojde čisticí prostředek na nádobí, použijte směs šťávy a jedlé sody.

 • 4.

  Na vyčištění koberce

  Skvrny na koberci se nejlépe zbavíte pomocí směsi jednoho šálku teplé vody a půl čajové lžičky tekutého mýdla. Místo mýdla můžete použít tekutý čisticí přípravek do myčky na nádobí nebo jiný detergent. Naneste na skvrnu malé množství a opakovaně ke koberci jemně přitiskněte utěrku. Opakujte proces, dokud skvrna nezmizí. Koberec v žádném případě nedrhněte. Chce to jen trochu trpělivosti. Poté, co skvrna zmizí, opláchněte místo několika čajovými lžičkami bílého octa rozmíchanými v šálku vody a další čistou utěrkou plochu vysušte.
  Na koberec můžete použít nakrouhané zelí. Z listů připravte drť, posypejte s ní koberec a ještě vše prosolte. Když pak budete zelí vymetat, na koberci nezůstane žádný prach, a navíc mu prokouknou barvy.

 • 5.

  Čisté stěny – žádný problém

  Jen tak se povalovat na gauči buď moc neumíme, nebo nám to okolnosti nedovolují
  Na malování nejsou peníze ani čas? Pomozte si speciálním receptem. Do litru vroucí vody nasypejte 40 g modré skalice a postupně přimíchejte 1 kg mouky. Mícháním vypracujte nelepivou hmotu, která konzistencí připomíná pryž. Tou pak „vygumujte“ stěny, které budou zase jako nové.

 • 6.

  Vanilkový pudink na okna

  ...
  Na pět litrů vody vám stačí jedno balení prášku. Směsí okna umyjte, stěrkou setřete a leštit ani nebude třeba.
 • 7.

  Skvrny od kakaa

  Kakao
  Udělala jste si flek kakaem? Polijte ho horkým mlékem, trochu poklepejte prsty a pak vyperte jako obvykle.

 • 8.

  Pryč, inkouste!

  Praní
  Inkoustu se zbavíte vypráním v mýdlové vodě. Pokud si jím ušpiníte něco bílého, přidejte do praní ještě pár kapek citronu.
 • 9.

  Špenát pryč

  ...
  Zelenou skvrnu od špenátu potřete rozkrojenou bramborou, pak dejte oblečení do pračky a vyperte ho běžným způsobem.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy