Některé rodiny zdobí stromek každý rok stejně a obměňují jen výzdobu na adventním věnci. Jinde se ozdoby střídají v několika sadách. Letos jsou podle všeho výrazné trendy tři: doznívají pastelové barvy, prosazují se zlaté a teplé a posledním výrazným trendem jsou takzvané ledové Vánoce.

Shutterstock.com

"Mezi teplými barvami se prosazují hnědavé odstíny a odstíny champagne," říká floristka Markéta Keclíková. Trend ledových Vánoc se podle ní objevuje vždy jednou za pár let. Bílé a průhledné ozdoby jsou navíc výhodné v tom, že se dají kombinovat i s dalšími barvami nebo s přírodními ozdobami, jako jsou třeba šišky nebo sušené ovoce či koření.

Shutterstock.com

V mnoha domácnostech ozdoby na stromeček přibývají každý rok. I stromeček, který nezachovává jednotný ráz, může ale vypadat zajímavě, sympaticky a rozhodně bude originální a jen a jen váš.

Shutterstock.com

Stálicí mezi ozdobami jsou ptáčci, ať již foukaní, nebo dřevění. Další inspiraci na ozdobení stromků, nápady na štědrovečerní tabuli nebo tipy na trendové dekorace do obývacího pokoje najdete v následující fotogalerii.

Fotogalerie
11 fotografií