15. listopad 2018
Svátek slaví Leopold, zítra Otmar

Jak vyčistit myčku: Co přesně a jak často dělat, aby myčka dobře myla a nepáchla

/
 • Aby vaše myčka správně fungovala, potřebuje pravidelně čistit.
  Aby vaše myčka správně fungovala, potřebuje pravidelně čistit. (Shutterstock)
  12. února 2016 ● 06:00
   

  I když to vypadá, že myčka se vlastně při každém mytí nádobí umývá sama, není to pravda. Voda může zanechávat na částech myčky vodní kámen, stěny, koše a vnitřek myčky může být pokryt mastnotou, ve filtru se zachytávají zbytky jídel. To všechno potřebuje jednou za čas vyčistit. Díky správné péči bude nádobí nejen čistější, ale navíc i ušetříte na energiích a myčka vám vydrží déle. Jak správně o myčku pečovat?

 • 1.

  Filtr

  ...

  Zhruba tak jedenkrát za deset dní mytí je potřeba vyčistit filtr. Ten z myčky vyndáme a opláchneme pod vodou. Zbytky jídel můžeme jemně odstranit kartáčkem. Pokud dáte do myčky nádobí s hodně zbytky jídla, je dobré myslet na vyčištění filtru hned po ukončení mycího cyklu.

  Podívejte se také do návodu na použití, jak čistit rameno a rozstřikovací trysky. Těsnění dvířek čistěte vlhkým hadrem.

 • 2.

  Zbylé části vnitřku


  Video
  délka: 01:04
  720p 480p 360p 240p

  Podívejte se na tipy, jak vyčistit myčku Irena Sládečková

  Jednou za čas je dobré myčku nechat běžet naprázdno za použití čisticího prostředku určeného speciálně pro myčky. Ten seženete běžně v drogerii. Z lahvičky odstraníte lepenku a tu pak postavíte do dolního koše. Jak často, to záleží na doporučení výrobce a na tom, jak často myčku používáte a jak máte tvrdou vodu. Čím tvrdší, tím je potřeba čistit častěji. Většinou to bývá mezi 2 až 6 měsíci. Lahvičku čističe seženete za cenu asi od 40 korun výše.

 • 3.

  Osvědčení pomocníci

  ...

  Pokud dáváte přednost domácím prostředkům, pomůžou vám ocet, soda nebo kyselina citronová. Ocet nalijte do dávkovače na mycí gel, případně rovnou do myčky. Nemusíte se bát, klidně ho použijte i litr. Ocet čistí a je dobrý pro odstranění vodního kamene. S čištěním a zápachem vám pomůže jedlá soda. Té použijte asi dvacet gramů, což jsou jeden až dva pytlíky. Stejnou službu vám udělá i kyselina citronová.

Přidat názor
Počet komentářů: 1

koliaska: Zdravím! Díky za parádní rady! S tou sodou naprosto souhlasím. Používám ji nejen na čištění myčky. Co se filtru týče, tak jeho čištění už naštěstí řešit nemusím, protože mám myčku se samočistícím filtrem. Konkrétně tuto: https://www.expert.cz/grundig-gsf41930x/

(09. 05. 2018 03:47)
Zobrazit celou diskusi

Dnešní horoskopy