„Hned po záběru bylo jasné, že mám na prutu obrovskou rybu. Naštěstí právě kvůli takovým obrům rybařím a měl jsem dostatečně pevné vybavení. Souboj se sumcem přesto trval 20 minut. Na břeh mi ho pomohli vyzvednout kolegové,“ popsal zdolávání ryby Milan Filip. „Sumec zabral na živou třiceticentimetrovou plotici. Tu samou noc jsem chytil další rybu okolo dvou metrů, která potvrdila, že jsme se ocitli v sumcařském ráji."

Museli dávat pozor na parníky

Metrákový sumec měřil 2,41 metru
Autor: Radek Filip

„Počasí nám nepřálo. Na druhou polovinu května bylo mimořádné chladno a hodně pršelo. Váleli jsme se tak týden v bahně. Kvůli husté lodní dopravě jsme navíc mohli rybařit jenom v noci. Neustále jsme museli hlídat, jestli nejede parník. Milanův úlovek tak byl pro nás všechny obrovskou satisfakcí," potvrdil šéfredaktor časopisu Kajman Radek Filip, jenž byl úlovku rovněž přítomen.

„Šlo o mimořádně dobře stavěného sumce. V Česku by podobně dlouhá ryba pravděpodobně vážila pouze okolo 80 kg," dodal. Sumec byl po zdokumentování samozřejmě vrácen zpět do vody, aby mohl potěšit další rybáře.

Fotogalerie
3 fotografie