NejPes 2011: Vyberte soutěžní kategorii

NejPes 2011: Vyberte soutěžní kategorii

Pejskaři, pozor! Ať už máte doma dogu, retrívra, kokršpaněla, nebo vám na konci vodítka cupitá čivava, tohle je něco pro vás. Třetí ročník nejúspěšnější…celý článek

Psi jsou známí svou oddaností ke svým pánům. Tento huňatý bišonek ale ukázal neuvěřitelnou oddanost svému čtyřnohému kamarádovi, kterého na rušné silnici Dazhi na Tchaj-wanu srazilo auto.

U umírajícího pejska zůstal i přes projíždějící auta, která na dvojici neustále troubila a hrozivě svítila světly. Umírající pejsek na chladné silnici skonal, ale díky bišonkovi byl sebrán kolemjedoucím řidičem, který ho důstojně pohřbil. Tělo pejska tak neskončilo ve škarpě jako ostatní zvířata sražená autem.

Bišonek patří mezi vyšlechtěné rasy

Bišonek patří mezi starobylé vyšlechtěné rasy. Přestože mají přezdívku dámští nebo gaučoví psi, projevují bišonci velikou nebojácnost. Jsou hraví a rádi se učí novým kouskům. Páníčkům a dětem projevují velkou oddanost. Jak ukázal bišonek na Tchaj-wanu, věrně stojí i při svých chlupatých kamarádech.

Opuštěný pes strávil na ledu dlouhé 3 dny

Opuštěný pes strávil na ledu dlouhé 3 dny

VIDEO: Na Moravě zachránili psa živořícího na ledu. Opuštěné štěně německého ovčáka vzdorovalo dlouhé tři dny na zamrzlé Křetínské přehradě na…celý článek