Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Polojasno, bouřka 23°C

Vyrobte si past na vosy, mouchy i sršně! Je levná a účinná

/
 • Fotografie
  Fotografie (internal)
  5. dubna 2017 ● 06:00

  Obtížný a někdy i nebezpečný hmyz k létu prostě patří. Dokáže nám ho někdy ale pořádně znepříjemnit. Dotěrné mouchy svojí všudypřítomností, vosy zase rizikem, že nás obdaří žihadlem. A to je každému nepříjemné. Alergikům a dětem pak může jít i o život. Řešením je levná, ale účinná past, kterou zvládne vyrobit každý.

 • 1.

  Co budete potřebovat:

  2782035:gallery:true:true

  Na výrobu domácího lapače vos a much, který může být buď závěsný nebo jen tak položený na stole či parapetu, nepotřebujete žádné speciální pomůcky. Stačí vám to, co máte běžně doma.

   

  * ostrý řezací nůž nebo nůžky
  * kancelářská sešívačka (případně lepicí páska)
  * zbytek sladké limonády, případně trocha medu a cukru

   

  Na výrobu závěsné varianty pak potřebujete ještě:

   

  * drát nebo provázek
  * šroubovák nebo nějaké jiné ostré úzké náčiní na proděravění stěn PET lahve

 • 2.

  Láhev přeřízněte

  2782036:gallery:true:true

  Asi v jedné třetině shora nůžkami nebo ostrým nožem odřízněte vrchní část lahve s hrdlem. Aby byl řez rovný, můžete si pomoct třeba papírovou lepicí páskou nebo popisovačem, kterým hrdlo můžete obkroužit.

   

 • 3.

  Obě části spojte

  2782038:gallery:true:true

   

  Odříznutou horní část lahve vezměte a vložte ji do té spodní hrdlem směrem dolů ke dnu lahve. Oba kusy pak k sobě dobře připevněte kancelářskou sešívačkou. Pokud ji doma nemáte, slepte je širokou lepicí páskou.

   

  V případě, že past budete chtít zavěsit, udělejte do horního okraje pasti šroubovákem nebo jiným ostrým úzkým předmětem proti sobě dva malé otvory, kterými protáhněte drát nebo provázek na pověšení.

 • 4.

  Naplňte ji návnadou

  2782039:gallery:true:true

   

  Pak už jen past naplňte něčím sladkým, co hmyz přiláká. Mohou to být zbytky limonády nebo třeba roztok připravený z trochu medu a cukru. Uvidíte, že taková laskomina hmyz rychle přiláká. Ten vleze úzkým hrdlem dovnitř, aby si pochutnal, zpátky ven už se ale nedostane.

   

  Nezapomeňte ale,že past potřebuje zhruba dvakrát do týdne vyčistit od mrtvých vos a dalšího hmyzu a znovu naplnit něčím lákavým.

   

  Video
  Video se připravuje ...

  Postup, jak past na hmyz vyrobit YouTube.com/DaveHax

Témata

tvůj projekt

Články odjinud

TN.cztn.cz

Dnešní horoskopy