Proč je pěstování jahod tak populární? Hlavní důvody jsou tři: vynikající chuť a vůně, různé možnosti zpracování a obsah organismu prospěšných látek. Včetně vitaminů, kyseliny citronové, jablečné, vinné, fosforečné, vápníku, draslíku, jodu, sodíku, železa a dalších.

Kromě šípků a černého rybízu i jahody slibují hojně vitaminu C, přestože jeho množství kolísá podle stanoviště a odrůdy. Působení vitaminu C na lidský organismus je všeobecně známé, proto není divu, když nás s prvními sklizněmi jahod po jejich konzumaci opouští únava.

Nejdůležitější péče

Co dělat po sběru posledních plodů? Nejprve odstraňte těžko rozložitelný podkladový materiál, například různé límce, podložky nebo dřevitou vlnu, které zabraňovaly zrajícím plodům ležet na zemině. Ušlapanou půdu mezi řádky nakypřete, jahodníky vyplejte, přihnojte a při suchém počasí rostliny především zalijte. Všechny uvedené zákroky podporujíregeneraci jahodníků a vývin nových sazenic. Dále je třeba odstranit šlahouny z porostu, aby nedocházelo ke zbytečnému zahušťování, zvlášť pokud jste rostliny pěstovali na černé netkané textilii – zde stejně nemají šanci zakořenit. K odstraňování šlahounů použijte nůžky, odtrhávání není vhodné; kromě poranění kořenového krčku můžete snadno odtrhnout i celé části mateční rostliny.

Na co ještě myslet

Při napadení listů houbovou skvrnitostí, nejčastěji bílou nebo fi alovou, se vyplatí sežnout listy srpem, nebo kosou, u celého trsu. Sežnutí listů doporučujeme hned po sklizni a pak postříkejte jahodníky ochrannými prostředky, porosty přihnojte a vydatně zavlažujte, aby se do zimy vytvořilo co nejvíce nových listů schopných přezimování. Listy jsou totiž nejpřirozenější ochranou rostlin a především jejich srdéček před vymrznutím. Staré a napadené listy samozřejmě spalte. Až do prvních mrazíků udržujte porosty čisté, bez plevelů, a kypré. Před příchodem sněhové nadílky se osvědčuje rozhodit mezi rostliny kompost, protože nakypřený pozemek je chrání před mrazivými větry, sníh se tu lépe zachycuje a vytváří tak přirozenou pokrývku.

Fotogalerie
8 fotografií

Plánujete novou sadbu?

Přibližně po 3 až 4 letech je třeba jahodníky vyměnit. S výsadbou nových počítejte v srpnu až září; právě v této době je sadba vyvinutá, s dobrým kořenovým systémem a schopností rychlého zakořenění, případně jahodníky vysaďte příští jaro. A jaké odrůdy můžeme doporučit? Ze stáleplodících jsou pro zahrádkáře vhodné Lidka, Evita a Everest. Z jednou plodících zkuste například Rosie, raně dozrávající odrůdu s pevnými velkými plody, rovnoměrně červeně zbarvenými a výrazně lesklými. Středně červená dužnina má nápadnou dutinu uprostřed plodu.

Odrůda se vyznačuje bohatou tvorbou odnoží, hodí se pro přímý konzum i mražení. Raná Honeoye nabízí pevné plody střední až velké, kuželovitého tvaru, rovnoměrně tmavě červeně zbarvené a silně lesklé. Dužnina je středně červená s výraznou dutinou uvnitř plodu. Tvarové rozdíly mezi prvními a dalšími plody jsou malé.

Odrůda by měla mít vysokou odolnost proti plísni šedé, doporučuje se pro přímý konzum a mražení. Poloraná Elsanta plodí jahody pravidelného kuželovitého tvaru, velké až nadměrné velikosti, oproti jiným odrůdám i těžké, plné. Jahody jsou oranžově červené se světle růžovou dužninou. Mezi novější rané české odrůdy patří Prima s velkými a chutnými plody a milovníkům tmavých plodů doporučujeme odrůdy Frikonsa nebo Florence.

Jak se zbavit mravenců

Prokypřená půda je vynikající materiál pro stavbu mraveniště, navíc sladké plody jsou pochoutkou, kterou si mravenci pěstují doslova nad hlavou. Jak jim dát vale? Protože u rychle zrajících plodů nelze vzhledem k ochranné lhůtě používat chemické přípravky, spolehněte se na metodu našich babiček – kypřicí prášek do pečiva. Mravenci po jeho požití prasknou.

Jak se zbavit mravenců
Jak se zbavit mravenců
Autor: Ludmila Dušková a profimedia.cz