Kochat něžnou bílou krásou se můžete, pokud jste si loni po záhonu rozhodili ty správné cibulky. Ale dost možná, že vás jejich květy pod keři a na trávníku překvapí, i když jste je nezasadili úmyslně. Kde se tam vzaly? Sněženky se dokážou šířit i semeny a dceřinými cibulkami. Takže vás během let často zaskočí doslova koberec květů. A hned za nimi se objeví další barevně výraznější květy, které doposud šedivou zahradu doslova prozáří.

Krokusy kvetou bílými, žlutými, fialovými nebo žíhanými pohárkovitými květy.
Krokusy kvetou bílými, žlutými, fialovými nebo žíhanými pohárkovitými květy.
Autor: Shutterstock.com
Krokusy

Kvetou i pod sněhem bílými, žlutými, fialovými nebo žíhanými  pohárkovitými květy. Mají rády světlé stanoviště s písčitohlinitou půdou. Dorůstají do výšky 5 až 10 cm, využívají se také jako hrnkové rychlené květiny. Po odkvětu můžete takové cibulky přesadit do volné půdy, kde další rok rozkvetou.

Hyacinty

Velké cibule barevných hyacintů patří na slunné stanoviště s lehčí, dobře propustnou půdou. Květy silně voní a hodí se k řezu. Aby rostliny dobře prospívaly, vyplatí se cibule začátkem léta vyndat z půdy, zbavit je listů a nechat odpočinout. Znovu vysadit je můžete od září do října

Modřence

Brzy se na zahradách objeví také hrozny modrých, bílých, ale i růžových modřenců. Na zahrádce je každé dva roky přestěhujte na jiné stanoviště. Dorůstají do výšky 10 až 25 cm. Koupit si je můžete i jako hrnkové rostliny.

Kočičky vám přinesou jaro až do domu.
Kočičky vám přinesou jaro až do domu.
Autor: Shutterstock.com
Náš tip

Přineste si brzké jaro domů. Hlavu vystrčily i kočičky. I když jsou větvičky vrby jívy s částečně rozvitými hebkými pupeny považovány za symbol jara a Velikonoc, klidně si je můžete nařezat a do vázy naaranžovat už teď.