Pondělí 15. dubna 2024
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť 16°C

Jak vybrat nábytek na zahradu, aby vydržel a nestál majlant?

/
 • Ozdobte si zahradu kvalitním nábytkem
  Ozdobte si zahradu kvalitním nábytkem (Shutterstock.com)
  24. května 2016 ● 14:00

  Posezení na zahradě nebo na terase patří určitě k nejkrásnějším chvílím dne. Přemýšlíte o tom, že si pořídíte nový venkovní nábytek? Přemýšlíte, na který materiál vsadit? Nebo se vám líbí každou chvíli něco jiného? S našimi radami si určitě vyberete ten správný!

 • 1.

  Podle místa

  Zahradní nábytek-meranti
  Autor: Mountfield

  V první řadě je potřeba myslet na to, kde přesně bude nábytek stát. Na odkrytém místě a bude na něj občas pršet? Pak je pochopitelně třeba zvolit velmi odolný materiál, jako je kvalitní umělý ratan, kvalitní plast, nábytek z hliníku nebo tahokovu či odolné teakové dřevo. Méně odolnější materiály (přírodní ratan nebo choulostivější dřevo) patří pod střechu.

 • 2.

  Myslete na podlahu

  Měl by být kvalitní a něco vydržet. Zahradní nábytek není pouze sezónní záležitostí a proto je potřeba ho pečlivě vybírat.
  Autor: Mountfield

  Nábytek vybírejte i podle typu podlahy. Těžký nábytek může choulostivější podlahu poškrábat, do trávníku se zase bude bořit. Máte-li na podlaze široké spáry, může se v nich nábytek s drobnějšími nožkami zasekávat. Myslete i na to, jestli máte místo, kam nábytek na zimu uklidit, nebo jestli ho budete nechávat pod plachtou.

 • 3.

  Kombinujte

  ...
  Autor: Mountfield

  Každý materiál má své výhody: plast je lehký, odolný vůči dešti a jednoduchý na údržbu. Je ovšem měkký a nevydrží velkou zátěž. Kvalitnější plasty jsou na tom s odolností i designem lépe, za ty si ovšem člověk připlatí.

  Dřevo je stálice a do zahrad se skvěle hodí. Čím je dřevo tvrdší a odolnější, tím je ale dražší. A některé druhy dřeva potřebují dobré uskladnění na zimu a patřičnou údržbu, třeba lakování.

  Nábytek z kvalitního hliníku a oceli dlouho vydrží a je poměrně stabilní. Na slunci se ale rychle rozpálí a v chladnějším počasí studí. Pokud se ovšem nedokážete rozhodnout, jaký materiál zvolit, zkuste kombinaci. U některých stolů totiž můžete dle libosti a vkusu kombinovat podnože a stolové desky. Na kovové či dřevěné nohy různých tvarů (do X, do klasického čtverce) si vyberete desku, která se vám právě zamlouvá. Za rok můžete vybrat jinou a posezení tak oživit, aniž byste investovali velkou část peněz.

Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy