Moderní balkonové sestavy ušetří spoustu místa, takže se okolo nich bez problémů protáhnete. Přitom budete moci na křesle pohodlně sedět a na stolku si rozložit vše potřebné. Velmi snadno je složíte a rozložíte, k uskladnění se vejdou třeba do komory. Navíc to bude vašemu balkonu slušet.

Balkonová sestava Ambra z masivního, kvalitně zpracovaného teakového dřeva
Autor: Mountfield

Kov, dřevo i kompozit

Zapomeňte na ohavné plastové výlisky z dob minulých! Moderní balkonové sestavy jsou totiž opravdu krásné. Můžete vybírat ze spousty zajímavých designů a z různých přírodních i umělých materiálů.

Sestava Salma z umělého ratanu zaujme na první pohled kompaktním tvarem, který se vejde i na menší balkon
Autor: Mountfield

Záleží jen na vás, jestli si vyberete kov v podobě elegantního hliníku či praktického tahokovu, masivní dřevo, ať už je to tropický teak či dlouhověký eukalyptus, nebo umělý materiál jako kompozit či stylový ratan. Ať už dáte přednost kovu, dřevu nebo moderním plastům, neuděláte chybu. Pokud zvolíte kvalitní produkt, budete mít jistotu, že ho nezničí první sluneční paprsky či pár dešťových kapek.

Balkonová sestava Café Latté z tahokovu.
Autor: Mountfield

Látky a květiny to doladí

A když už si vyberete nábytek, můžete balkon doladit látkami a květinami. Pokud nejsou polstry přímo součástí křesel, lze k nim obvykle dokoupit polstrované potahy. Na trhu je najdete v různých velikostech, tloušťkách a designech, jednostranné i oboustranné, voděodolné či pratelné, s tkanicemi a popruhy proti sklouznutí, případně s polštářkem.

Slavnostní atmosféru potom dodají stolu textilní dekorace: polštáře na křesla a běhouny na stůl, dojem doladí barevně sladěné prostírání, stylovými květináči dotáhnete balkon k dokonalosti. Zbývá už jen záplava květin – a příjemné posezení uprostřed městského sídliště bude na světě!