Mezi symboly Halloweenu, který se slaví 31. října, patří dýně, kostýmy, masky a také strašidelná výzdoba. Někteří lidé po celém světě, především ale v anglosaských zemích, se na tento svátek těší celý rok a své domy začínají zdobit už poslední týden v říjnu.

Halloweenskou výzdobu mají nejen v interiéru, ale i kolem celého obydlí. Vy to však nemusíte přehánět. Pro tu správnou atmosféru stačí, když svou domácnost ozdobíte jen jednou nápaditou dekorací. Čím vtipnější ale bude, tím větší úspěch s ní budete slavit.

Možností je celá řada. Záleží jen na vás, kterou si vyberete. Všechny ale spojuje strašidelná tematika. Chybět ale nemohou ani kostlivci, lebky, pavouci i s jejich pavučinami, netopýři, černé kočky, duši, čarodějnice a mumie. Barvám pak nejčastěji vládne černá, oranžová a fialová.

Klasikou jsou lampy z vydlabané dýně se strašidelným "obličejem". Když si netroufnete na vyřezávání, můžete celou dýni třeba jen přetřít načerno, nalepit očička, přidělat papírová křidýlka nebo přidat nožičky a roztomilý netopýr či pavouk jsou hotoví. Hezky vypadá i na dveřích pověšený halloweenský věnec.

Pořád ještě nevíte, jakou dekoraci zvolit? Podívejte se do naší galerie, kde najdete ty nejzajímavější nápady ze všech koutů světa, a inspirujte se:

Vydlabané dýně jsou nejznámějším symbolem Halloweenu. Co nejstrašidelnější obličej na dýni má odhánět zlé duchy.
Vydlabané dýně jsou nejznámějším symbolem Halloweenu. Co nejstrašidelnější obličej na dýni má odhánět zlé duchy.
Autor: shutterstock.com

Vyrobte si také další podzimní dekorace podle našeho videa:
Video
délka: 04:00.38

Pusťte se do výroby netradiční podzimní dekorace. S naším návodným videem to hravě zvládnete. Adama Balažovič/BPŽ