Mezi symboly Halloweenu, který se slaví 31. října, patří dýně, kostýmy, masky a také strašidelná výzdoba. Někteří lidé po celém světě, především ale v anglosaských zemích, se na tento svátek těší celý rok a své domy začínají zdobit už poslední týden v říjnu.

Halloweenskou výzdobu mají nejen v interiéru, ale i kolem celého obydlí. Vy to však nemusíte přehánět. Pro tu správnou atmosféru stačí, když svou domácnost ozdobíte jen jednou nápaditou dekorací. Čím vtipnější ale bude, tím větší úspěch s ní budete slavit.

Halloweenské symboly a barvy

Možností je celá řada. Záleží jen na vás, kterou si vyberete. Všechny ale spojuje strašidelná tematika. Chybět ale nemohou ani kostlivci, lebky, pavouci i s jejich pavučinami, netopýři, černé kočky, duši, čarodějnice a mumie. Barvám pak nejčastěji vládne černá, oranžová a fialová.

Klasikou jsou lampy z vydlabané dýně se strašidelným "obličejem". Když si netroufnete na vyřezávání, můžete celou dýni třeba jen přetřít načerno, nalepit očička, přidělat papírová křidýlka nebo přidat nožičky a roztomilý netopýr či pavouk jsou hotoví. Hezky vypadá i na dveřích pověšený halloweenský věnec.

Pořád ještě nevíte, jakou dekoraci zvolit? Podívejte se do fotogalerie v úvodu článku, kde najdete ty nejzajímavější nápady ze všech koutů světa, a inspirujte se:

Tip na video: Vyrobte si jednoduché halloweenské strašidelné lampičky.

Video
Video se připravuje ...

Dílnička: Vyrobte si jednoduché halloweenské strašidelné lampičky Maminka.cz/Martin Mol