Českobudějovické výstaviště se zaplní vším, co nějak souvisí se zemědělstvím. Letošní ročník přichází po roční pauze, naposledy se největší a nejvýznamnějších akce tohoto typu u nás konala v roce 2019.

Co uvidíte?

„Nabízíme několik projektů jako Poznej svého farmáře, Ryba na talíř, Najdi svého zemědělce, Naskoč na mléčnou ligu. To jsou všechno výborné programy na podporu zejména potravinářských produktů,“ řekl Blesku Martin Karban (53), předseda představenstva Výstaviště České Budějovice.

Traktory i koně

K vidění toho bude ale mnohem víc, na ploše 15 hektarů se předvede 581 vystavovatelů. Nejvíce místa zabere zemědělská technika, třeba ucelená sbírka traktorů Zetor ze sbírky Národního zemědělského muzea. V akci ale uvidíte třeba i koně noriky, kteří dodnes pomáhají s těžbou dřeva tam, kam se žádná technika nedostane.  A samozřejmě nesmí chybět plody práce českých zemědělců a potravinářů, které můžete ochutnat i nakoupit za zvýhodněné ceny. 

Ohřejte se v kavárně Blesku

Na Zemi živitelce již tradičně potkáte i Blesk. Letošní závěr léta je chladný, v našem dvoupatrovém autobusu se ale budete moci ohřát. Najdete tu kavárnu i odpočinkovou zónu. Děti určitě nadchne malování na obličej. A čekají tu i drobné dárky. Tak se za námi stavte!

Zábava i pro děti

Akce nabízí program pro profesionály i laiky. A nezapomnělo se ani na děti. Pro ty bude připraven bohatý program. Například dýňobraní, budou si také moci zkusit orbu pluhem, nebo se projít po naučné stezce. Určitě se jim budou líbit i zvířata, kterých tu bude také plno.

Výstava potrvá do úterý 31. srpna. Otevírací doba: čtvrtek až pondělí: 9:00 – 18:00, úterý: 9:00 – 17:00. 

Návštěvníci musí dodržovat rozestupy alespoň 1,5 m, nejde-li o osoby ze společné domácnosti. Ve vnitřních prostorách pavilonů je nutné mít nasazený respirátor či nanoroušku. Je možné zaplnit nejvýše 75 % kapacity výstavních pavilonů.

Fotogalerie
15 fotografií