CEWE FOTOKNIHU si již nezhotovujeme pouze pro sebe místo klasických fotoalb, ale čím dál častěji jí někomu věnujeme jako dárek. Obrovské množství denně vyráběných CEWE FOTOKNIH dovolilo upravit ceny fotoknih tak, aby byl tento produkt dostupný naprosté většině lidí.

Jedinou překážkou tak při tvorbě CEWE FOTOKNIHY není cena, ale náš čas, který věnujeme její přípravě. Ale pokud si tento čas uděláme a naší vlastní fotoknihu budeme vytištěnou poprvé držet v ruce, zažijeme pocity, které se nadají nijak popsat. Zažijeme znovu příběh nebo příběhy, které jsme do knihy vložili a již navěky v ní zůstanou ukryt pro další a další prohlížení.

Ať už chystáte fotoknihu jako památku na rodinnou dovolenou, dárek k narozeninám dítěte nebo překvapení k výročí svatby, inspirujte se našimi tipy, ať je výsledek co nejlepší.

Na velikosti záleží

Vyberte správnou velikost fotoknihy. Ještě než začnete fotky v programu uspořádávat, podívejte se, jestli jsou spíše horizontální, nebo vertikální. Jak velké obrázky ve fotoknize čtete? A jaký bude její účel? Je rozdíl, jestli vyrábíte fotoknihu do domácí knihovničky, nebo milou památku s fotkami rodiny a přátel, kterou si obdarovaný vezme na cesty.

CEWE fotokniha vám dává na výběr, jestli chcete výpravnou XXL knihu, působivou velkou, nebo praktickou a roztomile půvabnou malou knihu. Vybírat můžete horizontální či vertikální provedení a k dostání je i čtvercová kniha. Nejen na velikosti, ale i na tvaru totiž záleží.

Fotka jako dárek: 5 originálních nápadů

Fotka jako dárek: 5 originálních nápadů

Lámete si každopročně hlavu, jakým dárkem potěšit své příbuzné a blízké? Chtělo by to něco originálního, co obdarovaného opravdu potěší, a nejlépe…celý článek

Je to fotokniha, ne román

Popisky jsou skvělou metodou, jak fotku oživit. Připomenou, za jakých okolností snímek v znikl, a mohou uchovat i údaje o místě a datu jeho pořízení. Pokud jste kreativní, můžou být dokonce i vtipné. Ale pozor, abyste to s popisky nepřehnali. Fotokniha má být hlavně o fotkách, nemá nudit dlouhými a nezajímavými texty. Vyberte také vhodné písmo, které bude ladit s celkovým stylem alba

Vyprávějte příběh s pomocí kompozice

Fotokniha je převážně vizuální, ale přesto musí vyprávět příběh. Ať už chcete vykládat o životě vašeho dítěte, příběh lásky ve vašem manželství nebo třeba story o letním odpoledni u vody, pomůžete si správnou organizací fotek.

Řaďte fotky chronologicky, ale vytvářejte i zajímavé kontrasty, míchejte obrázky lidí, budov, přírody, detaily s celky, pohrajte si s kompozicí a vytvořte originální dílko, které prozradí, že jste fotky nenahrávali bez ladu a skladu.

Naučte se sdílet

Žijeme v digitálním věku, takže fotoknihu nemusíte mít položenou jen na konferenčním stolku. Vytvořte si i digitální verzi, kterou můžete rozeslat mailem, umístit na Facebooku nebo vystavit na svých webových stránkách. Od babičky v Jeseníkách po kamaráda v Austrálii - všichni ji mohou vidět!

Knihu dělá obal

Jestliže platí, že fotka řekne víc než tisíc slov, pak ta jediná, kterou vyberete na přední stranu, mluví za milión. Vyberte takový snímek, který plně vystihne to, co čeká uvnitř fotoknihy. Měla by to být ta nejkrásnější, nejzajímavější nebo nejtypičtější fotka, která přímo naláká na obsah knihy. Proto si na výběru dejte záležet.

Fotogalerie
9 fotografií