Například místa, kde se natáčel film Na samotě u lesa, jsou k nepoznání. Mlýn, který ve snímku obýval herec Ladislav Smoljak s manželkou Naďou Urbánkovou, je v troskách. Plíseň, ztrouchnivělé dřevo a rozpadlá střecha...

Myslíte si, že máte lepší chalupu nebo chatu, než jsou či byly ty filmové? Pochlubte se s ní čtenářům Blesk.cz, pošlete její fotky a zúčastněte se unikátní soutěže o NEJ chalupu, chatu a vychytávku! Napište také, kde vaše stavení stojí.

Romantika je už dávno pryč

Romantika míst, na nichž se natáčelo, je dávno pryč. Chalupa pana Komárka, jehož hrál Josef Kemr, je přestavená na moderní dům s garáží, zamřížovanými okny a bezpečnostním systémem. Kdo by se v obci Radešice na Příbramsku nezeptal místních, ani by ji nepoznal.

A mlýn inženýra Radima Zvona, jehož brilantně ztvárnil Ladislav Smoljak? Je na tom ještě mnohem hůř. Kdysi parádní statek v Nedvězí u Rabyně vypadá zpustle a opuštěně, navíc se zřejmě nedávno propadla většina střechy.

Fotogalerie
4 fotografie

Najde se bohatý fanoušek?

Smoljakova filmová manželka Naďa Urbánková, která byla v tmavé paruce a bez brýlí ve snímku k nepoznání, je z osudu mlýna smutná. „Bylo to krásné léto, mám na něj moc hezké vzpomínky. Potěšilo by mne, kdyby se našel nějaký bohatý filmový fanoušek a o to místo se postaral. Dokážu si představit třeba muzeum Na samotě u lesa,“ zasnila se Urbánková.