Zuzana a Evžen se seznámili přes internet. Evžen býval tak trochu dobrodruh. Pracoval v kavárně a pak se vydal za prací do světa. Několik let pracoval ve Španělsku a v Americe. Zuzana pracovala jako manažerka – také v kavárně. Přestože spolu čekají již druhé dítě, Evžen se zatím „nerozhoupal“ ke svatbě. Zuzka si do něj občas rýpne a babička se nechala slyšet, že pokud to s účastí v pořadu dobře dopadne, na syna si došlápne a svatba, respektive žádost o ruku, bude!

Video
Video se připravuje ...

Jak si Zuzana a Evžen představují společné bydlení? A co na to říká babička? Prima TV

Mladá rodina žije ve starém domě z počátku 20. století. Dům si vyhlédla Zuzana v rodném městě svého přítele Evžena. Doslova se do domu zamilovala. Přesvědčila přítele, dům společně koupili a vrhli se do rekonstrukce. Krok za krokem se snažili ze zničeného domu vytvořit krásné bydlení. Na stavební firmu neměli peníze, a tak Zuzka a Evžen na domě pracovali sami. Rekonstrukce domu však neustále probíhá. Během ní potkalo mladou rodinu hned několik životních událostí. Narodila se jim dcera Agnes, náhle zemřel dědeček – Evženův otec – a Zuzana podruhé otěhotněla. Na dokončení rekonstrukce je stále méně a méně času, sil a peněz. Navíc si Zuzana a Evžen vůbec nevědí rady, jak prostor zařídit. Kam dát kuchyňskou linku, kam umístit pračku, ledničku, jak uspořádat obývací pokoj a jak – a hlavně za co – to všechno pořídit.

Co se týče stylu, nechtějí nic ultra moderního a chladného.
Autor: Prima TV

Od samého počátku rekonstrukce chtěli Zuzka a Evžen zachovat historický ráz domu. Nechtěli dávat plastová okna, ponechali původní prvky. Mají rádi staré věci. Přáli by si, aby byl celý prostor funkční a dobře vyřešený. Co se týče stylu, nechtějí nic ultramoderního a chladného. Rádi by něco útulného. A hlavně chtějí, aby to všechno spolu tak nějak ladilo a aby si nemuseli připadat, že cestují v čase pokaždé, když přejdou z jedné místnosti do druhé. Myslí i na své děti – v obývacím pokoji tráví Zuzana s Agnes celé dny, a až se jejich rodina rozroste o chlapečka, bude o to víc potřebovat „mít vše po ruce“. Zuzana a Evžen neholdují moderně. Raději mají tradiční styl. Jsou pyšní na to, že jejich dům postavil uznávaný architekt, a to i když si občas nemůžou vzpomenout na jeho jméno. Líbí se jim jejich stará skříň, ale v podstatě netrvají na ničem. Rádi by novou kuchyň.

A jako dárek navíc proměníme obývák.

A jak se na proměnu dívají designéři Kamila Douděrová a František Kobližka?

Hodnocení designérů: „Proměnu vnímáme prozatím jako nejpovedenější. Dům má sám o sobě velký potenciál, krásně funguje genius loci, je to starý dům ze začátku 20. století, součást dělnické železniční kolonie od architekta Camilla Sitteho. Bylo hned jasné, že zachováme ducha místa a budeme ctít původní ráz domu, citlivě zakomponujeme nové prvky do historického rázu domu.

Video
Video se připravuje ...

Kamila Douděrová a František Kobližka pečlivě vybírali a hodnotili každý kousek zařízení Prima TV

Na zásadní problém jsme nenarazili. Evžen začal s rekonstrukcí před námi, byly tam SDK podhledy, podlaha srovnaná, snad nás jen trochu zaskočily zdi. Jedná se totiž o čtyřdům a stěny mezi jednotlivými částmi jsou jen 15 cm tlusté, tudíž zasekat vodu, odpad do takto tenké stěny hrozilo probouráním se k sousedům. Myslím, že stylem jsme majitelům kápli do noty, dům si zamilovali takový, jaký byl, pro jeho atmosféru, a tu jsme se snažili právě podtrhnout. Podařilo se nám vnesení tradičních prvků, jako jsou např. stropní trám, sloup. Máme radost právě ze způsobu ostaření trámů a sloupu. Byly opalované a olejované, vypadají dokonale staře a vnesly do interiéru historickou náladu, ale zpracované jsou moderní technologií.“

Video
Video se připravuje ...

Jak se staví sen uvidíte 30. dubna na Primě Prima t

Premiéru dalšího dílu nové série Jak se staví sen uvidíte v sobotu
30. dubna v 17.35 na Primě.