Každá střecha má své

Starší domy a chaty s plochou střechou, bytové domy i novější paneláky vykazují v zateplení střechy velmi slabé místo. I když nějakou izolaci mají, je nekvalitní, poplatná době vzniku stavby. Po mnoha letech ještě slehla vlivem své vlastní váhy a vlhkost dokonala dílo zkázy.

Nejlepším řešením je zateplit střechu, to znamená kvalitně tepelně izolovat strop posledního patra.  Ploché střechy mívají dvouplášťovou konstrukci. Do dutiny mezi plášti lze relativně snadno nafoukat minerální magmarelaxovou izolaci. Díky moderní technologii a užití nejkvalitnější izolace z přírodních materiálů je výsledek vynikající. Výborně tepelně izoluje a díky nerostnému původu, je vyrobena z přírodního čediče, dobře vzdoruje ohni. Navíc zabraňuje srážení vlhkosti v topné sezóně, výskytu hnízd bodavého hmyzu, hlodavcům a plísním. Výborné vlastnosti magmarelaxové tepelné izolace lze zaručit na dlouhých 15 let.

Pracovník IP Polná ukazuje klientovi nafoukanou výšku izolace
Autor: IP Polná


Plochá střecha je pouze jeden typ střechy, kterou lze zateplit foukaným systémem MAGMARELAX, ale tento systém je vhodný i na další typy střech. Například u složitých nepřístupných střech není třeba zasahovat do konstrukce a přesto zajistíme dostatečnou vrstvu izolace i v nepřístupných místech. Mezi konstrukce lehčí patří vazníkové střechy. Zde není možné účinně rozprostřít vrstvu například z rohoží kvůli špatnému přístupu a složitosti dřevěných prvků. Jestliže ale použijeme tento osvědčený systém.

Vazníková střecha
Autor: IP Polná

Mezi zajímavé typy domů patří i okál. I zde jsme schopni pomoci. Odborníci našli způsob, jak strop Okálu tepelně izolovat a přitom zajistit přirozenou ventilaci.

Nové řešení Stropního systému MAGMARELAX® zateplí podlahu půdy bez tepelných mostů a zároveň zachová dobré proudění vzduchu. Aby systém bezvadně fungoval, bylo nutno dokonale vyřešit mnohé technické detaily. Byly vyvinuty zcela nové typy odvětrávacích mřížek, lišt a speciálních průduchů. Tím se zamezilo srážení vlhkosti, tvorbě plísní a vzniku hniloby.

Stropní systém MAGMARELAX
Autor: IP Polná

Střecha nebo podkroví? Využijte služby 2 v 1

Možná zvažujete větší zásah do vaší střechy. Co takhle přestavba podkroví na obytné prostory s sebou přináší kromě dobrého nápadu na využitý prostor také řadu starostí a finančních výdajů. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo. Pomůžeme vám s přestavbou půdy na míru vašim potřebám. Vytvoříme posilovnu, hernu, pracovnu, ložnici, dětský pokoj, vše co budete chtít.

A jak na to?

Nejdříve se provede revitalizace střechy. Na střechu a podkroví se díváme jako na jeden celek. Zajistíme výměnu tepelné izolace střech, výměnu střešní krytiny. (Střešní krytina a jiné součásti střechy, kterou jsou v dobrém stavu, vracíme zpět na střechu, takže neutrácíte zbytečné peníze navíc.)

Montujeme a vyměňujeme střešní okna. Nastavením výšky profilu krokví zvyšujeme vrstvy izolace na doporučené hodnoty. Doplňujeme střešní pláště o vhodné doplňky. Vybudujeme příčky a podhledy v podkroví včetně dokončovacích prací. A na vše je používán výhradně nejkvalitnější materiál.

Tři mouchy jednou ranou

Zateplení střechy vám pomůže odstranit hned tři problémy najednou. Pobyt v letních dnech v domě se stane vysloveně příjemným a v zimě naopak nebudete mít pocit chladu. A hlavně ročně ušetříte tisíce za topení, i když budou ceny paliv dále stoupat. Extrémy počasí už vás nerozhodí.

Sjednejte si schůzku s naším obchodně-technickým poradcem zcela zdarma a nechte si prověřit váš dům. Samotná realizace trvá jen pár hodin, bez hluku a nepořádku za plného chodu vaší domácnosti.

Více na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533.

Fotogalerie
4 fotografie