Snad u každého domu se pro něj najde místo, aby se auto mohlo schovat před letní bouřkou nebo krupobitím a v zimě třeba před hromadou sněhu. Další přednosti? Lak na karoserii stárne pomaleji, protože na něj nepůsobí UV záření, vůz díky cirkulaci vzduchu rychleji oschne, takže nebude tolik rezavět, a v zimě neutrpí tepelný šok, na rozdíl od plechových kolegů z vyhřátých garáží.

Než začnete stavět

Na pozemku si vyberte dostatečně velký prostor a rozmyslete si, zda pod přístřeškem schováte jeden nebo dva automobily. V prvním případě postačí rozměry 500 x 300 cm, ve druhém počítejte s šířkou zhruba 550 cm a výškou asi 280 cm. Vždy si raději změřte auto, aby se vám mezi sloupy vešlo.

Stavbu však můžete využít i k uskladnění dalších věcí (ideální je připojit k přístřešku menší kůlnu nebo dílnu), například kol, zahradní techniky a nástrojů, sportovních potřeb. Také musíte předem zpevnit podklad (beton, kamínky, zámková dlažba).

Přístřešek na auto 3 x 5 m s s krytinou z imitace břidlice vás vyjde zhruba na 30 000 Kč.
Autor: Zámečnictví a truhlářství Pavel Karger

Přístřešek na auto 3 x 5 m s s krytinou z imitace břidlice vás vyjde zhruba na 30 000 Kč.

Jak na to:

1.Kotvení ve tvaru písmene H zarovnejte a zabetonujte podle základového plánu.

2. S pomocí vodováhy srovnejte sloupy a přišroubujte je k ukotvení.

3. Střešní nosníky volně nasuňte na čepy ukotvených základových sloupů.

4. Vložte výztužné pásy a hřebíky je přichyťte k nosníkům a sloupům. Kleštiny střechy (trám držící štít střechy) zarovnejte a sešroubujte podle plánu, kolmé sloupy pod hřebenovou vaznicí spojte dvojitou kleštinou.

Fotogalerie
8 fotografií

5. Dokončete střechu osazením krokví a výztuží a namontujte desky střechy (na krokvích je sešroubujte).

6. Přišroubujte obložení stěn, případně ošetřete dřevo ochranným nátěrem.

7. Boční stěny oceníte hlavně na podzim a v zimě, kdy do přístřešku nefouká.

Další podrobnosti o přístřešcích pro vaše auto se dozvíte v časopise Blesk Hobby č. 8, které je právě na novinových stáncích.

Blesk Hobby č. 8 - srpen

Blesk Hobby č. 8 - srpen

Téma měsíce: Léto na vodě Tipy na bezvadná koupaliště, srovnání převozníka a provozovatele výletní lodě, kupujeme motorový člun.celý článek